Ukrainian (UA)Russian (CIS)English (United Kingdom)Polish (Poland)Čeština (Česká republika)Latvian
Товариство "Зелений хрест"
gcs-logo

Підприємництво в галузі сільського туризму для молоді з інвалідністю

Товариство «Зелений хрест» спільно з міжнародними партнерами з Польщі, Латвії, Грузії, Молдови та Португалії розпочинає реалізацію проекту Entrepreneurship in rural tourism sector for youth with disabilities/ ERTSYD ( Підприємництво в галузі сільського туризму для молоді з інвалідністю ) 589878-EPP-1-2017-1-UA-EPPKA2-CBY-EP-PE, який виконується в рамках програми Європейського Союзу: Erasmus+ “Capacity Building in the field of youth – Eastern Partnership – Partnership for Enterpreneurship” .

Грантова угода з Товариством як головним Виконавцем проекту підписана 11.12.2017 року в Брюсселі. Внутрішні грантові угоди з партнерами підписані 12.12.2017 у Львові під час проведення координаційної зустрічі. Проект зареєстрований в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України….

Термін реалізації проекту: 15.10.2017 – 16.10.2019.

Місце проведення та організації-учасники:

 • Україна, Львівська область, місто Львів, громадська організація Товариство “Зелений хрест”.
 • Латвія, Jaunatnes organizaciju apvieniba „IMKA Latvija”
 • Грузія, Союз Cпелеологів Грузії (Georgian Speleologists Union)
 • Португалія, “MAKE IT BETTER”, Association for Innovation & Social Economy
 • Польща, Fundacja Instytut Rownowagi Spoleczno Ekonomicznej
 • Молдова, Екологічний консультаційний центр Кагул (Ecological Counseling Center Cahul (ECC CAHUL))

Мета проекту:

Проект спрямований на залучення молодих осіб з сільської місцевості, а особливо молоді з інвалідністю до підприємництва шляхом розробки концепції сталого сільського туризму. Низка заходів в рамках проекту (тренінги, мололодіжний обмін, розробка веб-порталу, публікації) сприятиме зростанню потенціалу молодіжних лідерів, спрямованого на залучення молоді (за місцем їх проживання) до активної участі у громадському житті та розширення їх можливостей.

Завдання проекту :

 • вибір учасників: молодь та особи, які працюють з молоддю з сільської місцевості країн-партнерів, які зацікавлені в реалізації проекту;
 • підготовка та розповсюдження посібника “Основи гостинності та обслуговування осіб з інвалідністю у сфері сільського туризму”, перекладеного на шість мов країн-партнерів; 500 примірників для кожної країни;
 • розміщення публічно доступної електронної версії Посібника;
 • підготовка молодіжних тренерів шляхом проведення низки тренінгів з доступності у сільському туризмі на місцевому рівні;
 • підготовка молоді з обмеженими можливостями, як започаткувати власний бізнес в секторі сільського туризму;
 • встановлення тісних взаємовідносин між учасниками проекту та розповсюдження відповідних інформаційних матеріалів серед навчальних закладів, які готують студентів у секторі сільського туризму, ресторанного бізнесу та інших сферах обслуговування;
 • проведення рекламних та громадських кампаній, які заохочуватимуть молодь з інвалідністю до діяльності в секторі сільського туризму.

Цільові групи:

 • молодь, включаючи осіб з інвалідністю, яка живе у сільській місцевості, та зацікавлена у підвищенні компетенції у сфері підприємництва, а також нарощуванні потенціалу та працездатності;
 • особи, які працюють з молоддю у сільській місцевості, і отримають можливість підвищити кваліфікацію у цій сфері, а також ознайомляться з передовим досвідом країн-партнерів у секторі агротуризму та сталого туризму як засобу розвитку підприємництва серед молоді в сільській місцевості;
 • зацікавлені сторони, котрі отримають вигоду від результатів проекту, а також інші бенефеціари, такі як викладачі, науковці, видавці тощо, які виступатимуть каталізаторами процесу поширення результатів проекту;
 • підприємці, які можуть вдосконалювати свої послуги, спираючись на нові знання та досвід, а також зробити місця відпочинку у сільській місцевості доступними для людей з інвалідністю, з метою поширення ідеї сталого туризму;
 • місцева влада, яка зможе отримати вигоду від збільшення кількості туристів у сільській місцевості, і залучення всіх без винятку громадян до суспільного життя.

У рамках проекту заплановано нарощування потенціалу 6 організацій, що працюють з молоддю (3 з Європейського Союзу та 3 з країн Східного Партнерства) через серію міжнародних інклюзивних ініціатив – “Mobility activities” (тренінги для підготовки тренерів, молодіжний обмін) та заходів з власне “нарощування потенціалу” – “Capacity building activities” (веб-портал, посібник, фінальна конференція), спрямованого на розвиток підприємництва серед молоді, особливо з інвалідністю, в сільській місцевості. Кожна країна в консорціумі відповідає за конкретний аспект теми проекту, а саме: Португалія – соціальна інтеграція та сталий туризм; Грузія – безпека туристів у сільській місцевості; Україна – мистецтво гостинності та адаптація послуг для людей з інвалідністю; Молдова – екологічні аспекти туризму в сільській місцевості; Польща – соціальне підприємництво; Латвія – універсальний дизайн. Партнери проекту спільно підготують програму у сфері Розвитку спроможності організацій “Capacity building activities” (включаючи веб-портал та Посібник), а відповідні матеріали будуть передані іншим молодіжним організаціям у всіх 6 країнах, з метою підвищення їх соціального впливу та обізнаності. Молодіжні лідери з країн ЄС та Східного партнерства підвищать свої міжкультурні / соціальні навички та компетенції, у сфері спілкування та кооперації з молоддю з інвалідністю, що сприятиме вирішенню проблеми їх соціальної інклюзії.

Очікувані результати проекту:

 • Три тренінги для 24 осіб (в Україні, Португалії, Грузії), 1 молодіжний обмін та конференція (в Україні) з участю 60 учасників.
 • 24 підготовлених тренерів, які працюватимуть з молоддю, 12 з яких зможуть проводити тренінги для молоді з інвалідністю та їх сімей на тему: як започаткувати свій бізнес у секторі сільського туризму.
 • Серед 32 учасників, 30 осіб з інвалідністю зможуть взяти участь у молодіжному обміні та на практиці ознайомитись з успішними прикладами започаткування бізнесу особами з інвалідністю у секторі сільського туризму.
 • Підготовлено і виготовлено посібник на 6 мовах, 500 друкованих копій на кожній мові (формат В5, 200 сторінок із кольоровими вставками та кольоровими зображеннями).
 • Буде створено веб-портал з інформацію про проект та інтерактивну карту доступних місць у сфері сільського туризму для людей з інвалідністю, а також будуть розроблені навчальні посібники та забезпечено вільний доступ до них усіх користувачів.
 • Будуть розроблені пропозиції до урядових структур кожної країни щодо застосування рекомендацій по підготовці молодих людей з інвалідністю, як розпочати власну справу у секторі сільського туризму.
 • Більше 60 000 людей будуть поінформовані про впровадження проекту через соціальні мережі.
Pēdējās izmaiņas: Svētdiena, 25 februāris 2018 12:56
 
© 2005-2019, Товариство "Зелений хрест"