Ukrainian (UA)Russian (CIS)English (United Kingdom)Polish (Poland)Čeština (Česká republika)Latvian
Товариство "Зелений хрест"
gcs-logo

Активний відпочинок та туризм в психо-фізичній реабілітації неповносправних дітей та інтеграції їх в суспільство.

( вересень 2000, Міжнародний Фонд Відродження Програма Схід-Схід )

Фінансування
Програма "Схід-Схід" (Міжнародний фонд "Відродження")

Період проведення
21-25 вересня 2000

Місце проведення
селище Славське, Львівської області

Мета проекту
Метою даного проекту є обмін досвідом в галузі психо-фізичної реабілітації дітей – інвалідів через залучення їх до занять активними видами відпочинку та туризму та залучення нових позаурядових організацій до роботи в цій сфері діяльності.

Цільова група
Плановою аудиторією проекту є громадські організації які працюють з неповносправними дітьми з непорушеним інтелектом та організації, що зацікавлені розвивати туризм для інвалідів.

Опис
Під час проведення конференції були розглянуті такі основні питання:
1. Види активного відпочинку, що придатні для різних категорій неповносправних дітей.
2. Види туризму, якими можуть займатися неповносправні діти.
3. Особливості адаптації різних видів туризму та активного відпочинку до можливостей неповносправних дітей.
4. Методики роботи в групах виключно з дітьми-інвалідами та в змішаних групах.
5. Шляхи заохочення дітей інвалідів до фізично активного життя.
6. Перспективи розвитку руху - туризм для дітей інвалідів.

Під час проведення конференції учасники обмінялись досвідом роботи в галузі реабілітації дітей інвалідів через активний відпочинок та туризм.
Представники Організацій, котрі вже довший час працюють з дітьми-інвалідами змогли поділитись методиками занять. Кожен з учасників конференції зміг розповісти про методики роботи з дітьми інвалідами та практично продемонструвати свії досягнення. Обмін практичними результатами допоміг кожному з учасників реально оцінити свій рівень знань та умінь.

Медичні працівники,котрі постійно спостерігають за розвитком інвалідів мали нагоду доповісти широкому загалу про зміни, які наступили в розвитку неповносправних дітей після залучення їх до занять туризмом.

Було видано рекламний буклет по пропаганді реабілітації дітей інвалідів через фізично активне життя та туризм, який був розповсюджений по громадських організаціях країн учасниць та в середовищі інвалідів.


Опис
Ідея проведення конференції народилася в середовищі львівських організацій, котрі займаються проблемами інтеграції інвалідів в різні сфери суспільного життя. Одним з таких напрямків діяльності є робота з дітьми інвалідами. Три роки тому ми почали рух по пропаганді активного відпочинку та туризму серед інвалідів. На цей час ми не мали жодного досвіду і не знали в кого можна про це дізнатися. В цей час на Україні туризмом та активним відпочинком з інвалідами займався лише один клуб глухонімих туристів "Бівуак" з Сімферополя ( Крим).

Інші категорії інвалідів в цьому процесі були зовсім незадіяні. З ініціативи Львівської обласної контрольно-рятувальної служби було запропоновано створити "Центр туризму та активних видів відпочинку для інвалідів". До цього львівська К С займалася всіма видами туризму, проведенням учбових та практичних семінарів, походів, підготовкою інструкторів по туризму та провідників. Ідея створення такого центру отримала підтримку як зі сторони інших громадських організацій так і зі сторони донорів - це USAID через фонд "Каунтерпарт" та Львівська міська адміністрація.

На сьогодні центр туризму та активного відпочинку інвалідів вже має певний досвід роботи і певні контакти з організаціями подібного профілю за кордоном. Ці контакти дають можливість організувати конференцію за участю фахівців з інших країн та допомогти поширенню ідеї активної реабілітації дітей-інвалідів через залучення до туризму в колі самих інвалідів та в суспільстві загалом.

Під час проведення конференції будуть розглянуті такі основні питання:

1. Види активного відпочинку, що придатні для різних категорій неповносправних дітей.
2. Види туризму, якими можуть займатися неповноправні діти.
3. Особливості адаптації різних видів туризму та активного відпочинку до можливостей неповносправних дітей.
4. Методики роботи в групах виключно з дітей-інвалідів та в змішаних групах.
5. Шляхи заохочення дітей інвалідів до фізично активного життя.

Перспективи розвитку руху - туризм для дітей інвалідів.


Результати
Під час проведення конференції учасники зможуть обмінятись досвідом роботи в галузі реабілітації дітей інвалідів через активний відпочинок та туризм.

Представники Організацій, котрі вже довший час працюють з дітьми-інвалідами зможуть поділитись методиками занять

Кожен з учасників конференції зможе розповісти про методики роботи з дітьми інвалідами та практично продемонструвати свії досягнення. Обмін практичними результатами допоможе кожному з учасників реально оцінити свій рівень знань та умінь.

Медичні працівники,котрі постійно спостерігають за розвитком інвалідів будуть мати нагоду доповісти широкому загалу про зміни, які наступили в розвитку неповносправних дітей після залучення їх до занять туризмом.

Буде видано рекламний буклет по пропаганді реабілітації дітей інвалідів через фізично активно життя та туризм, що буде розповсюджений по громадських організаціях країн учасниць та в середовищі інвалідів

Під час проведення конференції буде продемонстровано спорядження та приспосіблення для занять туризмом, активним відпочинком а також особливості велосипедного, водного, пішого, кінного та гірського туризму. Також будуть проведені показові виступи інвалідів в різних видах активного відпочинку, котрі вже досягли певних успіхів у цьому.

 
© 2005-2024, Товариство "Зелений хрест"