Ukrainian (UA)Russian (CIS)English (United Kingdom)Polish (Poland)Čeština (Česká republika)Latvian
Товариство "Зелений хрест"
gcs-logo

МІЖНАРОДНИЙ ПЛЕНЕР МАЛЯРСТВА – ПОЛЬЩА УКРАЇНА

У період з 9.09 до 18.09.2005 року відбувся Пленер Малярства для Нечуючих Польща-Україна, організований Підкарпатським відділом Польського Товариства (Об’єднання) Глухих у Жешові.

У пленері взяли участь представники нечуючих осіб з усього Підкарпаття: Юзеф Гереда, Аліція Гереда, Міхал Юстицкі, Марек Лясецкі, Ядвіга Старчинська, Магдалена Сипень, Казімєж Вітек, Ярослав Приступюк, Едвард Пасовіч, Агнешка Колодзєйчак, Катажина Шафран, ената осєк, Ева Олівковска, Магдалена Урбан, а також 9 осіб з України.

Метою пленеру було:
- популяризація мистецької діяльності в середовищі нечуючих людей;
- пошук нових талантів;
- обмін досвідом між художниками, удосконалення техніки малярства і пізнавання нової за допомогою інструктора з малярства;
- зміцнення прикордонної співпраці Польща-Україна

Учасники пленеру проживали у м. Ярославі, у готелі „Asticus”, натомість в Україні – у пансіонаті „Золотий Лев” у Брюховичах (курортна місцевість біля Львова). Головуючим на пленері був Юзеф Гереда, який стежив і дбав про його правильний перебіг. Перекладачами були Моніка Вільк і Юстина Мацялек.

У перші дні проходження пленеру художники малювали краєвиди та історичні пам’ятки Ярослава: Колегія, Кам’яниця Orsettich, Костел Діви Марії, Ратуша. Пізніше перенеслися до Львова, котрий зачарував незліченною кількістю історичних пам”яток таких, як Цвинтар Оборонців Львова (Орлят), Костел Матері Божої Острогбрамської, Львівські Пам’ятники, Церкви, Опера, Вірменська Катедра.

Під час перебування тут глухі художники відвідали багато цікавих місць, познайомилися з багатьма цікавими людьми – нечуючих художників Львова. Олег Думинець і Зеновій Береза, котрі проводять і допомагають розвиватися нечуючим львівським художникам.


Увінчала Пленер Міжнародна Післяпленерна Виставка Нечуючих Осіб, яка відбулася у період з 18.09 до 5.10.2005 в Ярославі. Мистецька комісія, до якої увійшли Моніка Капуста-Валічек, Дамян Валічек і Конрад Скавінські вибрала найкращі роботи.

Відібрані картини представляли околиці Львова і Ярослава. Гран-прі комісія присудила Марку Лясецькому. У категорії картина, виконана олійною фарбою (олією) І місце посіла Агнешка Колодзєйчак, ІІ місце – Міхал Юстицкі, а ІІІ – Софія Филипець. За період виставки, галерею відвідало понад 250 відвідувачів з усього Прикарпаття. оботи неповносправних художників експонувалися також на виставці у Музеї історії міста Жешув у період з 14.10 до 18.12.2005 року. Виставка мала успіх у відвідувачів. Її побачило понад 700 осіб.

Пленер Малярства є частиною проекту „Партнерство понад кордонами”. Він реалізований у рамках Фонду Малих Єврорегіональних Проектів Національної Програми для Польщі „Phare 2003” за розпорядженням Об’єднання Карпатський Єврорегіон Польща у Жешові за розпорядженням Влади, що втілює Програму Прикордонної Співпраці ПА Є у Варшаві.


РОБОТИ ХУДОЖНИКІВ З „МІЖНАРОДНОГО ПЛЕНЕРУ МАЛЯРСТВА ПОЛЬЩА- УКРАЇНА”



АГНЄШКА КОЛОДЗЄЙЧАК

Нечуюча від народження художниця, живе у Згєжу. Навчається в Академії Мистецтв у Лодзі. Свої картини малює олією і акварелями. У її доробку є індивідуальні виставки. Отримала кілька головних нагород і відзнак.

„Я малюю тому, що люблю кольори. Кольори для мене дуже важливі, оскільки завдяки ним я можу показати свій темперамент і свої приховані почуття, свою власну уяву і те, як я пізнаю всіх людей і світ. Кольори містять у собі світло і я шукаю шляхи до світла, до свого світу уяви і намагаюся шукати свій стиль і відкритися назустріч новому досвіду”.
(Цитата зі „Світу Тиші” №9/2004)





МІХАЛ ЮСТИЦЬКІ

Нечуючий художник російського походження, випускник Петербурзької Академії Мистецтв. Впродовж 14 років живе і працює у Рацібожу. Інструктор малярства у Будинку Культури „Стреха”. Провадить гуртки для неповносправних осіб. Мріє, щоб зінтегрувати середовище нечуючих людей навколо мистецтва завдяки котрому вони могли б зустрічатися, розмовляти і веселитися.

„Я люблю мистецтво малярства, бо воно дає мені позитивне враження і емоції. Завдяки цьому я відчуваю втіху малювання”.
(Цитата зі „Світу Тиші” №9/2004)








МАГДАЛЕНА СИПЕНЬ

Молода художниця, випускниця курсів Художньої студії Мистецьких ремесел. Попри вад слуху розвиває свої зацікавлення, якими є малярство і мистецтво. У неї надзвичайно розвинене відчуття барви і форми. Її художня техніка – неоднорідна.


КАЗІМЄЖ ВІТЕК

Нечуючий художник-аматор з Санока, вже майже 40 років займається малярством і різьбою. Творчість не лише дарує йому відчуття задоволення, а й допомагає по-іншому дивитися на світ. Учасник численних малярських семінарів, а також лауреат багатьох нагород. Його малярський стиль – це пейзаж. „Немає нічого кращого за пейзаж”, - зізнається художник. І справді, на його картинах домінує краєвид Бєщад з його мальовничими полонинами і містечками з численними історичними пам’ятками.





ЯДВІГА СТАРЧИНСЬКА

Нечуюча художниця з Кракова. Вона працює у техніці пастель, акварель і темпера. Її картини випромінюють тепло і позірний (вдаваний) спокій. Авторка численних індивідуальних виставок і лауреатка численних відзнак. Малювання для неї – велика симпатія. Окрім малярства цікавиться також фотографією.







ЕДВАРД ПАСОВІЧ

Художник з Санока. Брав участь у численних малярних пленерах для нечуючих. Окрім малювання вправляється також у різьбі по дереву.



АЛІЦІЯ ГЕРЕДА

Нечуюча художниця з Жешова, малює для задоволення. Охоче бере участь у малярських пленерах, оскільки весь час прагне малювати краще.


РЕНАТА РОСЄК

Слабочуюча художниця з містечка під Краковом. Бере участь у пленерах малярства, оскільки там вчиться дивитися на світ, що навколо неї. Рената малює у світлих, живих тонах. Захоплюється архітектурою, красою будівель, пейзажами, натюрмортами. Останнім часом картини малює переважно олійними фарбами.




ЮЗЕФ ГЕРЕДА

Нечуючий художник з Жешова. Займається внутрішнім декором, різьбою по дереву, а також виробляє глиняний посуд. Малює пейзажі, портрети, сюрреалізм і абстракцію. З 2000 року головує на Пленерах Малярства, організованих Підкарпатським Відділом Польського Товариства Глухих у Жешові.


МАРЕК ЛЯСЕЦКІ

Маляр, графік, художник. На його рахунку багато індивідуальних і колективних виставок. Походить з Лодзі, мешкає у Варшаві. екордсмен, якщо говорити про кількість участей у мистецьких семінарах у Польщі і Європі.






РОБОТИ ХУДОЖНИКІВ З УКРАЇНИ


ХРИСТИНА БОРЩІЧ БОГДАН ЗАКАЛИК




СОФІЯ ФИЛИПЕЦЬ

Нечуюча молода художниця, народилася у проживає у Львові. Навчається у Львівській спецшколі-інтернаті для глухих дітей ім. Марії Покрови в 11 класі.
Любить малювати архітектурні будівлі, пейзажі, натюрморти, використовуючи графіку, акварелі, олійні фарби.
У 1999 році брала участь у ІІ Міжнародній виставці малюнків глухих дітей у м. Гомель.
У 2005 році брала участь у Міжнародному малярському пленері для нечуючих у Польщі, в м. Ярослав, де зайняла ІІІ місце.





ВІКА КАЛИНИЧ

Нечуюча художниця, народилася у проживає в Ужгороді.
Навчається у Львівській спецшколі-інтернаті для глухих дітей ім. Марії Покрови в 12 класі.
Любить малювати пейзажі, свої фантазії. Свою фантазію передає через колір, тінь, ліпку. У своїх роботах використовує олівець, акварельні та олійні фарби.
У 2005 році брала участь у Міжнародному малярському пленері для нечуючих у Польщі, м. Ярослав.

Останнє оновлення на Понеділок, 23 серпня 2010, 10:50
 
© 2005-2024, Товариство "Зелений хрест"