Ukrainian (UA)Russian (CIS)English (United Kingdom)Polish (Poland)Čeština (Česká republika)Latvian
Товариство "Зелений хрест"
gcs-logo

Львів – Крим: нові виклики для неурядових організацій в питаннях інклюзії дітей з неповносправністю

Товариство «Зелений Хрест» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Всеукраїнського фонду «Крок за кроком» реалізувало проект з розвитку професійного рівня НУО Автономної Республіки Крим в сфері надання послуг дітям з неповносправністю та їхнім батькам.

 

І етап проекту: Проведення 3-х денного візиту 21 представника кримських НУО та освітян у Львів (22-25 березня 2011 р.)

Під час якого відбулися навчальний семінар, стажування в навчально - реабілітаційному Центрі «Джерело» та засідання круглого столу за участі кримських гостей, львівських НУО та органів влади.

Під час семінару (22-23 березня) учасники опрацювали чотири навчальні модулі : «Адвокасі», «Консультативна політика», «Ефективність надання соціальних послуг», «Менеджмент неурядових організацій», а також ознайомились з позитивними практиками щодо інклюзивної освіти.

У рамках відбувся візит учасників проекту в реабілітаційний Центр «Джерело», де було продемонстровано роботу Центру, навчально-виховний та реабілітаційний процес, відбулися зустрічі з дітьми, викладачами, батьками.

Частиною програми обміну досвідом між громадськими організаціями Криму та Львівщини став круглий стіл „Львів – Крим: нові виклики для неурядових організацій в питаннях інклюзії дітей з неповносправністю”, що відбувся 24 березня у НРЦ «Джерело». На круглому столі було презентовано кращі практики роботи недержавних та державних установ по наданню послуг інклюзивної освіти та їх обговорення, зокрема, до дискусії були винесені такі питання:

  • Головні категорії зацікавлених осіб (цільової групи) в сфері інклюзивної освіти
  • Основні проблеми/потреби розвитку інклюзивної освіти в Україні
  • Ефективність законодавчого поля України для розвитку інклюзивної освіти
  • Ефективність роботи державних закладів, НУО в сфері інклюзивної освіти
  • Наявний стан інклюзивних послуг в Україні, доцільність розробки і апробації нових послуг
  • Розподіл ролей партнерів в питаннях розвитку інклюзивної освіти та фактори покращення залучення партнерів до співробіьництва
  • Роль батьків дітей з особливими потребами як партнерів

 

ІІ етап проекту: Підготовка проведення візитів в НУО Автономної Республіки Крим

Період проведення: квітень 2011 року

Події:

  • планування проведення візитів в НУО Автономної Республіки Крим тренерів-консультантів проекту для надання консультацій впровадження нових послуг в роботу організацій
  • проведення 10 візитів в організації/громади по питаннях розвитку інклюзивної освіти консультантами проекту
  • під час візитів обговорено широке коло питань щодо проблем розвитку інклюзії в АР Крим і України в цілому; проблем взаємовідношень батьків, НУО, освітніх закладів та органів місцевої влади; шляхи подолання цих проблем
  • проведені зустрічі в форматі: «круглі столи», «дебати» та «фокус-групи» з різними категоріями учасників: батьками, освітянами, представниками НУО та органів управління освітою.

Аудиторія: представники НУО АР Крим, діяльність яких пов’язана з інклюзивною освітою - 150 осіб; освітяни – 20 осіб; представники управлінь освіти та органів місцевого самоврядування – 11 осіб. Спосіб залучення: розповсюдження інформації серед зацікавлених осіб через Інклюзивний ресурсний Центр (Симферополь) та НУО, які брали участь в навчальному візиті до Львова.

Ключові результати: високий рівень зацікавлення тематикою питань до обговорення та досвідом львівських колег з огляду на їх успішну практику; аналіз власних досягнень і проблем через співставлення з досвідом львівських колег.

 

ІІІ етап проекту: Підготовка відповідних документів.

Період проведення: травень – червень 2011 року

Події: підготовка документів, представлення результатів проекту.

  • за результатами стажування у Львові та візитів в громади/НУО АР Криму підготовлений пакет документів для проведення Конкурсу мікропроектів громад в сфері розвитку інклюзії
  • складений план роботи Інклюзивних ресурсних центрів у Львові та Сімферополі по наданню широкого спектру послуг відповідним категоріям користувачів
  • 12 травня 2011 у м. Сімферополь відбулась презентація результатів проекту на міжнародній зустрічі із питань обговорення української версії «Індексу інклюзії» - системи внутрішнього моніторингу, яка дозволяє навчальному закладу здійснювати самооцінку щодо рівня ефективності впровадження інклюзивної освіти та розробляти плани розвитку на основі аналізу результатів самооцінки за участі представників дошкільних навчальних та загальноосвітніх закладів, обласних Інститутів післядипломної педагогічної освіти, Інституту інноваційних технологій та змісту навчання, канадсько-українського проекту «Інклюзивна освіта для дітей з особливими потребами в Україні».

Аудиторія: представники НУО АР Крим, діяльність яких пов’язана з інклюзивною освітою - 20 осіб; представники управлінь освіти та органів місцевого самоврядування – 6 осіб; представники Інклюзивних ресурсних центрів (Львів, Симферополь – 4 особи); представники Фонду «Крок за кроком» - 2 особи.

Спосіб залучення: розповсюдження та збір інформації серед зацікавлених осіб через Інклюзивні ресурсні Центри, НУО, які брали участь в навчальному візиті до Львова; Фонд Крок за кроком» та НУО Львівської області, діяльність яких пов’язана з інклюзивною освітою.

Ключові результати: пакет документів для проведення Конкурсу мікропроектів громад в сфері розвитку інклюзії:

 

• Фотогалерея

Останнє оновлення на Середа, 06 липня 2011, 11:48
 
© 2005-2024, Товариство "Зелений хрест"