Ukrainian (UA)Russian (CIS)English (United Kingdom)Polish (Poland)Čeština (Česká republika)Latvian
Товариство "Зелений хрест"
gcs-logo

"Екологічна освіта для глухо-німих дітей"

лекції, походи по зеленим та заповідним зонам Західної України та очистка територій від побутового сміття по маршрутам походів (для глухонімих дітей)
( 2000 р., Канадський фонд співробітництва )

Фінансування
Канадський фонд співробітництва

період проведення
серпень-жовтень 2000

місце проведення
Львівська обл. та Івано-Франківська обл.

мета проекту
Метою проекту є інтеграція глухонімих дітей в суспільство через проведення екологічних експедицій по заповідних зонах західного регіону України з поєднанням занять по екологічній просвіті.

цільова група
учні та вчителі школи-інтернату для глухо-німих дітей №101 та представники громадських організації Львова, Коломиї, Надвірної та Яремче.

Oпис
Екологічна проблема була і залишається найактуальнішою для України. Однією з причиною є низький рівень екологічної просвіти. В першу чергу це просвіта серед школярів, студентської молоді. В школі читаються курси екології, проте вони не дають елементарних знань з поведінки дітей на природі. Шкільна програма є занадто академічною і не включає в себе елементарних норм та заходів по охороні природи. Наша організація провела серію навчальних семінарів для школярів з виїздом на природу.

Досвід реалізації екологічних проектів за участю дітей-школярів засвідчив велику зацікавленість дітей, що можна пояснити як відсутністю активної позашкільної роботи з учнями, так і ефективністю поєднання знань, набутих в школі, з практичними акціями, особливо в екологічній сфері.

Так вже склалось в українському суспільстві, що на іншому полюсі суспільного життя, існують само по собі, наодинці з батьками, або ж колективом таких же "невдах" (в стінах спеціалізованих закладів) упосліджені діти з вадами розвитку. Таке становище є неприпустимим якщо ми-дійсно хочемо стати цивілізованим суспільством, треба боротись за цих дітей, розпочинати впровадження інтеграційних програм, залучаючи до них якнайширше коло людей і особливо ровесників-здорових дітей.

Трирічний досвід нашої організації з глухонімими дітьми, засвідчив їх бажання "вийти за межі" свого ізольованого світу. Використовуючи досвід позашкільних форм роботи із здоровими дітьми в реалізації екологічних проектів Центр освітніх ініціатив пропонує даний проект, який не тільки орієнтований на екологічне виховання упосліджених дітей, їх долучення до суспільного життя через теоретичні заняття і практичні екологічні акції по оздоровленню ландшафтів по маршрутах експедицій, але й сприятиме вихованню у здорових дітей, долучених до проекту, толеранції і почуття поваги до своїх ровесників-упосліджених дітей.

Заходи
- Проведення лекційних занять в приміщеннях школи-інтернату №101, туристично-краєзнавчого центру "Княжий" і на природі.
- Проведення одноденних походів по зелених зонах Львова і околиць з одночасною очисткою територій по маршрутах походів.
- Проведення двох чотириденних екологічних експедицій по заповідних зонах Західної України з одночасним оздоровленням порушених ландшафтів.
- Проведення конкурсу-олімпіади на кращий екологічний твір по результатах експедицій.
- Проектом передбачається очистка парків Львова та природоохоронних територій по яких буде пролягати маршрут чотириденних походів

Останнє оновлення на Середа, 11 серпня 2010, 06:49
 
© 2005-2023, Товариство "Зелений хрест"