Ukrainian (UA)Russian (CIS)English (United Kingdom)Polish (Poland)Čeština (Česká republika)Latvian
Товариство "Зелений хрест"
gcs-logo

Сплав по Дністру - 2018
Новини - Заходи

Оригінал статті fb:ShoniKvak

В Івано-Франківськ (місто збору учасників сплаву) я приїхав прямо з Кривого рогу. Заходи відбувалися один за одним, тож я не мав часу поїхати в Ужгород. Приїхав в Івано-Франківськ ввечері 23-го липня. Зупинився в хостелі "Travel station", який знаходиться зразу біля з/д вокзалу. Всім раджу: зручне розташування, привітні хлопці, є все, що потрібно (вул. Залізнична, 49, 095-411-64-95). Спальник, дощовик, ліхтарик та все, що потрібне для сплаву, я заздалегідь з Ужгороду в Івано-Франківськ відправив "Новою поштою", яка теж розташована поруч.

Зранку, 24-го липня, ми збиралися в залі для людей з інвалідністю залізничного вокзалу. А зібрав нас 12-й сплав по Дністру, організований ГО "Товариство "Зелений хрест" та ВГО "Національна Асамблея людей з інвалідністю України" (НАІУ). Цього року нас 60. Це вже мій 2-й сплав з Товариством "Зелений хрест" і 3-й сплав у житті)) Перед посадкою в автобус, який мав доправити нас до місця сплаву, Івано-Франківськом пройшла потужна злива, яка в деяких головах посіяла певні сумніви щодо доцільності сплаву в таких непередбачуваних погодних умовах. Та нас це не зупинило.

Привіз нас автобус до ріки Дністер біля в с. Долина Тлумацького району, де ми і розклали своє палаточне містечко. Хто хотів сплавлятися в той день, того автобус відвіз вище по течії, звідки можна було зійти по ріці вниз, до місця ночівлі. В той день разів 20 починався дощ: то почне падати, то зупиниться. Зате природа... Це не передати словами: недоторкана, первозданна природа, дикі качки, чаплі, які літають в пошуках місця для поживи, і, звичайно ж, сам Дністерський каньйон, загальна довжина якого становить близько 250 км., що забезпечує йому місце серед найбільших каньйонів не лише України, а й Європи. 2008 року він визнаний одним із 7 природних чудес України. А сам Дністер – одна з найкрасивіших у Європі і друга за величиною річка в Україні. Його загальна протяжність – 1352 км. Наше палаточне містечко з одного боку Дністра і високі скалисті береги, порослі листяними лісами та кущами, з іншого. І білі хмари, наче зачепившись за край каньйону, набувають різної чудернацької форми. Це неймовірно красиво.

Учасники сплаву по Дністру 2018

25-го ми зібрали палатки, погрузили в автобус, а самі стали сплавлятись до нашої наступної стоянки в селі Петрів. В той день нам пощастило: під час всього сплаву дощ не падав. Сплавлялись довго, з зупинкою на перекус і щоб помилуватись водоспадом "Дівочі сльози". Після піт-стопу нам потрібно було зовсім трохи пройти вниз по течії, і за першим же поворотом причалити з внутрішньої сторони на нічну стоянку. Проблема в тому, що з внутрішньої сторони повороту найбільша течія. Ще й Дністер за ніч ще більше піднявся, казали, десь на метр-півтора. Коротше, ми на швидкісному рафті проскочили цю стоянку і зупинились десь аж за півкілометра на іншому березі. Командир загону швидкого реагування Червоного Хреста Львівщини Михайло Яворівський, який протягом всіх років супроводжує цей сплав, кинувся плисти за нами. Та його теж трохи знесло потужною течією, і він вийшов на берег за 200-300 метрів позаду нас. Йому довелось берегом йти до нас, а потім разом з нашими хлопцями пхати й тягнути рафт вверх по течії. Проблема ще була в тому, що той берег абсолютно непрохідний: високі скалисті береги, порослі лісами та кущами, виринають прямо з води. Їм було не просто. Ми повернулися назад метрів на 300, а потім нам треба було зі всіх сил гребти, щоб подолати потужну течію, яка зносить, і перейти на інший берег. Нам вдалося, ми це зробили. Правда зупинилися трошки нижче за течією від стоянки і хлопцям довелося ще нести наш рафт до стоянки. В той вечір теж йшов дощ.

Сплав на рафті по Дністру 2018

26-го липня Дністер ще більше піднявся, заливши всю заплаву, якою, пам’ятаю, ми 2 роки тому ходили. Трави, квіти, кущі – все опинилося під водою. Поруч зі стоянкою в ріці знаходиться одинокий стовп (залишки якогось мосту), верх якого, як розповідали, не можна було дістати руками, а зараз його вершок ледве виднівся з води. Бурхливий Дністер зносив все на своєму шляху. Інколи повз пропливали дерева, вирвані з корінням. І дощ, який то починав, то припиняв падати. Тож ми в той день вирішили не сплавлятись. 2 чи 3 рази пройшлися потужні зливи, які ми пересиділи в палатках. Так як в каньйоні і так була проблема зі зв’язком, під час злив він повністю пропадав і ми опинялися «відірваними від цивілізації». Під час однієї з таких злив нам дзвонили з Києва, з Національної асамблеї людей з інвалідністю України. Не додзвонившись до нас, отримавши повідомлення, що в Івано-Франківській області оголосили штормове попередження, та перелякавшись за нас, вони вже хотіли терміново посилати до гелікоптер з МНСниками. Та потім ми все ж вийшли на зв'язок і сказали, що в нас все нормально і не потрібно нас рятувати. В той день ми, майже, завжди ходили в дощовиках, навіть їли під дощем. Коли ближче до вечора виглянуло сонце, ми собі влаштували такий собі атракціон: тих, хто хотів покупатись, або спробувати поплавати в швидкому Дністру, прив’язували до одного кінця канату, інший же хтось тримав в руках, додатково прив’язавши до дерева. Відчував себе щеням на прив’язі, коли входив в ріку, та такі засоби безпеки були цілком виправдані. Адже вода – це велика та потужна сила. Ввечері, коли дощ нарешті вирішив трохи перепочити, в нас була така собі дискотека на лоні природи, під час якої я мав змогу спробувати себе в ролі діджея. Вперше спробував танцювати в багні. Мені сподобалось. Головне не впасти.

Джуринський водоспад. Саша Квак

27-го липня в нас була поїздка до найвищого рівнинного водоспаду України – Джуринського або Червоногородського, висота якого 16 м., ширина - до 20 м., кількість каскадів - 3. Розташований він в с. Нирків Тернопільської області. Дорогою ми проїжджали через один з найвищих мостів України, який прокладений через Дністровський каньйон і з’єднує Івано-Франківську та Тернопільську області. Спочатку нас автобус віз через глибоку котловину річки Джурин до водоспаду, та на черговому повороті застряг. І ми змушені бути дійти пішки (2 роки тому ми весь шлях котловиною проходили пішки).

З лівого боку від нас височіли вцілілі вежі зруйнованого Червоногородського замку. Цей замок - оборонна споруда біля зниклого колишнього міста Червоногорода, у першій половині XIX ст. перебудована на палац. Дерев'яний замок збудований руськими князями. У 1241 р. його знищили монголо-татари, однак у давньоруських літописах згадок про це немає.

У XIV ст. замок став власністю князів Коріатовичів, які побудували тут дерев'яний замок, знищений татарами та волохами в 1538 р.

На початку XVII ст. за сприяння старости Червоногорода - львівського каштеляна Миколи Даниловича - звели мурований чотирикутний замок з вежами на кутах, був оточений оборонним муром із в'їзною брамою. 1648 року під час Національно-визвольної війни під проводом Б. Хмельницького замок захопили повстанські загони. 1672 року його здобуло військо турецького султана Магомета IV. Під час турецького панування замок був залишений мешканцями, після їхнього повернення стояв розорений. Замок описаний як збудований за старосвітською архітектурою і обнесений мурами, в деяких місцях поруйнованих. Згаданий також старожитний монастирський костел поблизу замку.

Від 1778 р. – власність Кароля Понінського, який 1820 р. звелів розібрати 2 вежі й частину будівлі, дві інші вежі та частину стін використав для спорудження палацу на замковому фундаменті. Його син, Калікст, вважаючи вежі надто низькими, розібрав їх і збудував на цих самих місцях вищі та об'ємніші, у псевдоренесансному стилі.

До Першої світової війни палац мав вишукану терасу в італійському стилі та колонаду із 6 кам'яних колон, був оточений великим ландшафтним парком із фонтаном. Під час Першої світової війни палац зазнав значних руйнувань, і його більше не відбудовували. Довершила руйнування Друга світова війна. Нині збереглися лише дві, значно пошкоджені вежі. У квітні 2013 pоку половина однієї з веж обвалилася. От така історія. Як йдеш по цим місцинам, які дихають історією, то шкірою бігають мурашки.

Спустились ми до Джуринського водоспаду, і перед нами постала вся велич та сила води. 2 роки тому він був набагато слабший. Існує принаймні три версії походження штучного водоспаду. За першою найпопулярнішою версією-легендою, водоспад створений турками-османами під час облоги Червоногородського замку в 1672 році. Щоби здобути замок, турки перерубали кам'яний кряж між двома сусідніми ділянками річища Джурина, скерувавши повноводну тоді річку, яка до того робила кількакілометрову петлю й огинала пагорб із замком, у нове річище. Так турецькі війська нібито звільнили собі доступ до стін замку. Друга версія пов'язує виникнення водоспаду з масштабною перебудовою початку ХІХ століття, коли укріплений замок переробляли на палац. Тоді ж довкола палацу розбили величезний ландшафтний парк. Як елемент такого парку могли створити водоспад (за тодішньою модою). І за третьою версією прорив перемички між «паралельними» ділянками річища був природнім, водоспад виник без людського втручання.

Перші дві версії спростовує одна з мап фон Міґа, створених у 1779-1782 рр. На ній видно як абсолютно повноводну петлю Джурина навколо замку (це спростовує «турецьку» версію), так і водоспад з млином (спростовує «паркову» версію). Ще одним доказом є міст на замковій дорозі, споруджений на початку ХІХ століття. Його існування доводить, що на той час води Джурина ще огинали замок. Крім того, ряд обставин доводить безсенсовність оборони замку в 1672 році. Зрештою, джерел, які би підтверджували факт такої оборони, не збереглося.

Єдиною ймовірною версією щодо причин створення штучного водоспаду є потреба власників Червоногорода у власному млині. З одного боку, саме водоспад забезпечував його максимальну потужність, а, з іншого - в околиці не було млинів, й існувала велика потреба у млинарських послугах. Тому річку «роздвоїли» - частина води плинула старим річищем, а частина - новим, на якому й збудували млин. Це сталося до 1880 року.

Після милування водоспадом як же ж не скупатися в його швидкій воді. Це неймовірне відчуття купатись в водоспаді. Тільки вода була холодною. Думав, аби собі раптом дещо не обморозити.

Дорогою до автобусу, якого витягнули за допомогою трактора і він нас чекав на півдорозі до виходу з котловини (на одному з поворотів, ми ще раз змушені були виходити з автобусу), я думав про те, що, наприклад, в Америці, та й в Європі, на кожен, грубо говорячи, якийсь історичний стовп дадуть таку потужну рекламу, що до нього будуть приїжджати натовпи туристів, заробляючи цим самим гроші. А в нас? Чи багато українців та іноземців знають про це унікальне місце і приїжджають сюди? Їдуть, та не так багато. Кожне таке місце потрібно облагородити, зробити зручним. Чого вартує тільки спуститися вниз по котловині цією розмитою дорогою. В Україні дуже багато таких місць. Та нікому до них немає справи. З іншого боку, в нас може знайтись олігарх, який вкладе сюди гроші, побудує котедж прямо на водоспаді, знищивши півекосистеми. В нас за гроші все можливо. Цьогоріч гасло нашого сплаву "За збереження Дністра від забудови ГЕСами". На Дністрі хочуть побудувати декілька ГЕС, зробивши Дністер неможливим для сплаву, знищивши первозданну екосистему. Тому що гроші перемагають природу. Гроші перемагають все. На жаль. Про те, як за останні 2 роки полисіли Карпати, я взагалі мовчу. Це боляче.

Після повернення на місце стоянки, на нас чекав сюрприз: в нас з’явились сусіди з Вінниці, які сплавляючись, вибрали теж це місце для ночівлі. Ввечері знову заладив дощ. Потім ближче до ночі перестав падати і ми собі влаштували вже традиційну дискотеку в багні, на якій я знову був діджеєм. Тої ночі мало бути затемнення місяця, яке ми не побачили із-за хмар над нами та із-за туману, який осів на землю після дощу. Згадувався мультик про їжачка в тумані. Ми були такі ж загублені їжачки в тумані посеред великого каньйону.

В день, коли ми складали палатки та від’їжджали, не було дощу та гарно світило сонечко.

Коли нас автобус привіз в Івано-Франківськ і ми всі попрощалися, я пішов в знайомий вже костел для того, щоб поголитися та прийняти душ. Після того, як привів себе в порядок, пішов ще гуляти вечірнім містом. Поїзд був тільки ближче до півночі.

Хотілось би щиро подякувати Голові ГО "Товариство "Зелений хрест" Олександру Волошинському та його команді за неповторні емоції, за можливість насолоджуватися первозданною природою та можливість спробувати свої сили під час сплаву. Окрема подяка жінкам, які працювали на кухні та які можна сказати в спартанських умовах готували смачну їжу. Щиро дякую, також, Лілії Бондаренко та ВГО "Національна Асамблея людей з інвалідністю України" за те, що зібрали всіх нас, зі всіх куточків України і дали можливість кожному відчути свої сили під час сплаву.

© Саша Квак

Останнє оновлення на Четвер, 16 серпня 2018, 11:32
 
Тренінг по ефективній комунікації та соціальному підприємництву
26.09.2021 | 
Насичено! Цікаво! Корисно! пройшов ознайомчий тур до міста Лева для активних представниць з ГО «ДАР» в рамках тренінгу по ефективній комунікації та соціальному підприємництву, який тривав з 20 по...
Тренінг «Соціальне підприємництво у сфері агротуризму»
29.08.2021 | 
23-28 серпня 2021р. м. Львів Туризм як форма підприємництва. Бізнес план у секторі сільського туризму. Тренінг відбувся згідно проекту Entrepreneurship in rural tourism sector for youth with disabilities 2/ ERTSYD2...
Молодіжний обмін молоді (18-29 років)
01.08.2021 | 
24-31 липня 2021 відбувся молодіжний обмін молоді (18-29 років) із сільської місцевості та власників з інвалідністю сільських пансіонатів (членів сімей) про важливість сталого, інклюзивного туризму, обмін успішними практиками сільського підприємництва. Учасники...
Тренінг «Підприємництво в сфері сільського туризму для осіб з інвалідністю"
14.07.2021 | 
7-12 липня 2021 року у Львівській області відбувся Тренінг «Підприємництво в сфері сільського туризму для осіб з інвалідністю" Учасниками стали місцеві активісти та представники громадських організацій, що працюють з особами...
Підхід, заснований на правах людини, у змісті та реалізації культурних політик в Україні
16.10.2020 | 
Аналітичний звіт за результатами проекту "Підхід, заснований на правах людини, у змісті та реалізації культурних політик в Україні", що реалізовувався протягом червня-жовтня 2020 року Регіональним благодійним фондом "Резонанс" за підтримки Українського культурного...
На Львівському телебаченні говоритимуть про майбутнє туризму та культури в умовах пандемії
14.10.2020 | 
Яка доля чекає на сфери культури та туризму на Львівщині в умовах посилення світової пандемії? Що можуть дати один одному для збільшення перспектив виживання культура та туризм у нових реаліях?...
Тренінг в Сєвєродонецьку. Проведення адвокаційних кампаній громадськими організаціями та ініціативними групами.
22.09.2020 | 
Проведення адвокаційних кампаній громадськими організаціями та ініціативними групами Дата та місце: 19-23 вересня 2020р., м. Сєвєродонецьк, готель Мир Учасники: місцеві активісти та представники громадських організацій, що працюють з особами з інвалідністю...
Тренінг в Сєвєродонецьку. Європейські молодіжні програми обмінів, навчання та волонтерства.
19.07.2020 | 
Тренінг 25-28 липня, Сєвєродонецьк Європейські молодіжні програми обмінів, навчання та волонтерства: умови участі; пошук партнерів; заповнення аплікаційних форм (Erasmus+, Solidarity Corp, Polish-German Youth office, German-Franch Youth office). Тренінг проводиться в рамках...
Проведення Ярмарку вакансій для осіб з інвалідністю
26.11.2019 | 
28 листопада 2019 року об 11.00 год. у приміщенні Львівського міського центру зайнятості, що за адресою: м. Львів, вул. Княгині Ольги, 122, розпочне роботу Ярмарок вакансій для осіб...
Реформа системи спеціальної освіти
26.11.2019 | 
Спотворене трактування реформування системи спеціальної освіти призводить до закриття Львівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат «Марії Покрови» №101. До обговорень можете долучитись на fb.com/deafua Час заснування школи глухонімих сягає 1828 р., коли невідомий...
Long-term EVS project in Foundation for Sustainable Development in Wroclaw!
07.10.2018 | 
Enjoy 12 months in beautiful Wroclaw working with people of all ages (kids, youth, and seniors) about sustainability, environment, culture and tolerance. If you wish to gain experience in education...
Не нужен нам берег Турецкий (Сплав по Дністру 2018)
16.08.2018 | 
Г.О. "Сфера милосердия" На территории Национального природного парка «Днестровский каньон» в Ивано-Франковске прошел учебный семинар «Организация рекреационно-реабилитационных программ для лиц с инвалидностью в природных условиях», который проводила Национальная Ассамблея людей с...
Сплав по Дністру - 2018
16.08.2018 | 
Оригінал статті fb:ShoniKvak В Івано-Франківськ (місто збору учасників сплаву) я приїхав прямо з Кривого рогу. Заходи відбувалися один за одним, тож я не мав часу поїхати в Ужгород. Приїхав в Івано-Франківськ...
Проведення Ярмарку вакансій для осіб з інвалідністю 21 червня 2018 року
19.06.2018 | 
21 червня 2018 року об 11.00 год. у Львівському міському центрі зайнятості (м. Львів, вул. Княгині Ольги, 122) відбудеться Ярмарок вакансій для осіб з інвалідністю, організований Львівським міським центром...
We are calling for Interested Volunteers!
16.06.2017 | 
We are calling for Interested Volunteers! PROJECT INTRODUCTION Euroweek Program is an international language and leadership camp that aims to develop the English language skills of Polish students through informal education and...
Be healthy Europe
20.10.2016 | 
The booklet is the result of the training course "Be healthy Europe" which took place in Slavske, Ukraine in June 2016, 15th-25th. The project was funded by the Erasmus+...
ЖИТОМИРСЬКЕ ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ - ІНТЕРНАТ оголошує набір на 2016-2017 навчальний рік
05.05.2016 | 
УМОВИ ПРИЙОМУ ДО ЖИТОМИРСЬКОГО ВИЩОГО ПРОФЕСІЙНОГО УЧИЛИЩА - ІНТЕРНАТУ ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ НА 2016 - 2017 НАВЧАЛЬНИЙ РІК ДЕННА ФОРМА НАВЧАННЯ ЗА ДЕРЖАВНИМ ЗАМОВЛЕННЯМ (БЕЗКОШТОВНО) До ВИЩОГО професійного училища -інтернату приймаються юнаки та...
Безоплатна правова допомога інвалідам
09.04.2016 | 
Відповідно до Закону України від 02.06.2011 № 3460-VI «Про безоплатну правову допомогу», наказів Міністерства юстиції України від 31.12.2014 № 287/7 «Про затвердження плану заходів щодо розвитку системи надання безоплатної правової...
Ярмарок вакансій для осіб з інвалідністю 25 листопада 2015 року
22.11.2015 | 
25 листопада 2015 року в приміщенні Львівського міського центру зайнятості за адресою: м. Львів, вул. Княгині Ольги, 122 відбудеться Ярмарок вакансій для осіб з інвалідністю Початок об 11:00 год. На ярмарку вакансій...
Оголошується конкурс для закупівлі обладнання для активного туризму
18.11.2015 | 
Товариство «Зелений хрест» оголошує про відбір цінових пропозицій для закупівлі обладнання для активного туризму для проекту «Через кордони без бар’єрів – інтеграція неповносправних осіб через туризм і культуру», IPBU.03.01.00-06-310/11-00,...
Оголошується конкурс для закупівлі обладнання для санітарно-технічного обслуговування транспортних засобів (автобусів) та причепа
18.11.2015 | 
Товариство «Зелений хрест» оголошує про відбір цінових пропозицій для закупівлі обладнання для санітарно-технічного обслуговування транспортних засобів (автобусів) та причепа для проекту «Через кордони без бар’єрів – інтеграція неповносправних осіб через...
Запрошуємо волонтерів - регіональних журналістів та студентів львівських ВНЗ - до співпраці в рамках проекту «Дрон-погляд на зони екологічного лиха Львівщини».
26.08.2015 | 
galery/dron Редакція ІА "Варіанти" в партнерстві з фахівцями Товариства «Зелений хрест», кафедри нових медіа ЛНУ ім. І.Франка й Департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА запрошує волонтерів - регіональних журналістів та...
КАМ’ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКИЙ ПЛАНОВО-ЕКОНОМІЧНИЙ ТЕХНІКУМ-ІНТЕРНАТ ОГОЛОШУЄ ПРИЙОМ АБІТУРІЄНТІВ НА 2015-2016 РІК
20.07.2015 | 
ПРИЙОМ АБІТУРІЄНТІВ НА 2015-2016 РІК ЗА СПЕЦІАЛЬНОСТЯМИ: Бухгалтерський облік (системи АПК) на 1 і 2 курси денного відділення. Економіка підприємства (системи АПК) на 2 курс денного відділення. Соціальна...
Оголошується конкурс на надання послуг організації чотирьох навчальних візитів
22.06.2015 | 
Товариство «Зелений хрест» надсилає запит цінової пропозиції для надання послуг з організації чотирьох навчальних візитів українських учасників семінарів до Польщі за проектом «Через кордони без бар’єрів – інтеграція неповносправних...
Шановні працівники музеїв та туристичних об’єктів Західних областей України!
15.04.2015 | 
Запрошуємо Вас взяти участь у 2-денному семінарі «Усунення архітектурних бар’єрів в туристичних об’єктах i пристосування їх для неповносправних осіб», що відбудеться у червні 2015 року поблизу Львова. В рамках семінару українські...
Запит цінової пропозиції для семінарів «Усунення архітектурних бар’єрів в туристичних об’єктах i пристосування їх для неповносправних осіб»
15.04.2015 | 
Товариство «Зелений хрест» надсилає запит цінової пропозиції для надання послуг з організації та проведення двох семінарів на тему «Усунення архітектурних бар’єрів в туристичних об’єктах i пристосування їх для неповносправних осіб»...
Шановні власники агроосель західних областей України!
09.04.2015 | 
Запрошуємо Вас взяти участь у 2-денному семінарі «Сільський зелений туризм для людей з інвалідністю», що відбудеться у червні 2015 року поблизу Львова. В рамках семінару українські та польські експерти поділяться...
Відкриті конкурсні торги на закупівлю комплекту транспортних засобів для перевезення людей з інвалідністю
09.04.2015 | 
Товариство «Зелений хрест» запрошує зацікавлених осіб до участі у відкритих конкурсних торгах на закупівлю комплекту транспортних засобів для перевезення людей з інвалідністю, а саме: двох автобусів, пристосованих до перевезення людей...
Оголошується запит цінової пропозиції для надання послуг з організації та проведення двох семінарів
08.04.2015 | 
Товариство «Зелений хрест» надсилає запит цінової пропозиції для надання послуг з організації та проведення двох семінарів на тему «Сільський – зелений туризм для осіб з інвалідністю» для проекту «Через кордони...
Ярмарок вакансій для осіб з інвалідністю 20 листопада 2014 року
16.11.2014 | 
20 листопада 2014 року об 11.00 год. у Львівському міському центрі зайнятості (м.Львів, вул.Княгині Ольги, 122) відбудеться Ярмарок вакансій для осіб з інвалідністю, організований Львівським міським центром зайнятості спільно з...
Оголошується конкурс на надання послуг організації чотирьох навчальних візитів
01.10.2014 | 
Товариство «Зелений хрест» надсилає запит цінової пропозиції для надання послуг з організації чотирьох навчальних візитів українських учасників семінарів до Польщі за проектом «Через кордони без бар’єрів – інтеграція неповносправних...
Анкети на участь у семінарах
27.08.2014 | 
Агротуризм для неповносправних Семінари відбудуться 11-12.09.2014 та 13-14.09.2014 Місце проведення – смт. Брюховичі, Львівська область Доступність туристичних споруд, закладів культури і послуг, які в них надаються, для людей з інвалідністю Семінари відбудуться 16-17.09.2014 та...
Оголошується конкурс для закупівлі обладнання
15.08.2014 | 
Оголошується конкурс про відбір цінових пропозицій для закупівлі обладнання для проекту «Через кордони без бар’єрів – інтеграція неповносправних осіб через туризм і культуру», IPBU.03.01.00-06-310/11-00, що фінансується Європейською комісією в рамках...
Оголошується конкурс на надання послуг з організації та проведення семінарів «Сільський – зелений туризм для осіб з інвалідністю» для проекту «Через кордони без бар’єрів – інтеграція неповносправних осіб через туризм і культуру»
25.07.2014 | 
Оголошується конкурс про відбір цінової пропозиції для надання послуг з організації та проведення двох семінарів на тему «Сільський – зелений туризм для осіб з інвалідністю» для проекту «Через кордони...
Оголошується конкурс на надання послуг з організації та проведення семінарів «Усунення архітектурних бар’єрів в туристичних об’єктах i пристосування їх для неповносправних осіб»
25.07.2014 | 
Оголошується конкурс про відбір цінової пропозиції для надання послуг з організації та проведення двох семінарів на тему «Усунення архітектурних бар’єрів в туристичних об’єктах i пристосування їх для неповносправних осіб»...
Ярмарок вакансій для осіб з інвалідністю 28 травня 2014 року
25.05.2014 | 
28 травня 2014 року об 11.00 год. у Львівському міському центрі зайнятості (м.Львів, вул.Княгині Ольги, 122) відбудеться Ярмарок вакансій для осіб з інвалідністю, організований Львівським міським центром зайнятості спільно з...
Оголошується конкурс на розробку інтерактивної карти та путівника
03.03.2014 | 
Оголошується конкурс на розробку інтерактивної карти та путівника, що презентує перелік туристичних об’єктів, доступних для неповносправних на території Львівської області і міста Львова для проекту «Через кордони без бар’єрів –...
Оголошується конкурс на розробку сторінки
03.02.2014 | 
Оголошується конкурс на розробку та супровід підсторінки в рамках проекту „Через кордони без бар’єрів – інтеграція неповносправних осіб через туризм та культуру”, PBU/0310/11. Термін реалізації проекту 01.01.2014 – 31.12.2015 Вимоги до сторінки ...
Оголошується конкурс на посаду перекладача
25.11.2013 | 
Оголошується конкурс на посади в рамках проекту „Через кордони без бар’єрів” – інтеграція неповносправних осіб через туризм та культуру”. Термін реалізації проекту 01.01.2014 – 31.12.2015 Вимоги до посад Вимоги для посади перекладача...
Оголошується конкурс на посаду фахівця з тендерних закупівель
25.11.2013 | 
Оголошується конкурс на посади в рамках проекту „Через кордони без бар’єрів” – інтеграція неповносправних осіб через туризм та культуру”. Термін реалізації проекту 01.01.2014 – 31.12.2015 Вимоги до посад Вимоги для посади фахівця...
Оголошується конкурс на посаду координатора
25.11.2013 | 
Оголошується конкурс на посади в рамках проекту „Через кордони без бар’єрів” – інтеграція неповносправних осіб через туризм та культуру”. Термін реалізації проекту 01.01.2014 – 31.12.2015 Вимоги до посад Вимоги для посади координатора...
Оголошується конкурс на посаду фінансового менеджера
25.11.2013 | 
Оголошується конкурс на посади в рамках проекту „Через кордони без бар’єрів” – інтеграція неповносправних осіб через туризм та культуру”. Термін реалізації проекту 01.01.2014 – 31.12.2015 Вимоги до посад Вимоги для посади фінансового...
Оголошується конкурс на посаду асистента проекту
25.11.2013 | 
Оголошується конкурс на посади в рамках проекту „Через кордони без бар’єрів” – інтеграція неповносправних осіб через туризм та культуру”. Термін реалізації проекту 01.01.2014 – 31.12.2015 Вимоги до посад Вимоги для посади асистента...
Ярмарок вакансій для осіб з інвалідністю 20 листопада 2013 року
19.09.2013 | 
20 листопада 2013 року о 11.00 год. у Львівському міському центрі зайнятості (м.Львів, вул.Княгині Ольги,122) відбудеться Ярмарок вакансій для осіб з інвалідністю. У Ярмарку вакансій візьмуть участь представники понад 20 підприємств,...
Активний туризм та рекреація. Можливості реабілітації
11.07.2013 | 
16 -20 липня Товариство "Зелений хрест" спільно з Національною Асамблєю Інвалідів України проводитиме Учбово-реабілітаційний табір для молоді з інвалідністю «Активний туризм та рекреація. Можливості реабілітації». В програмі заходу ознайомлення з...
Ярмарок вакансій для осіб з інвалідністю 20 червня 2013 року
19.06.2013 | 
20 червня 2013 року в приміщенні Львівського міського центру зайнятості за адресою: м. Львів, вул. Княгині Ольги, 122 відбудеться Ярмарок вакансій для осіб з інвалідністю Початок об 11:00 год На ярмарку вакансій Ви зможете: ознайомитися з...
РЕЗОЛЮЦІЯ науково-практичної конференції
22.04.2013 | 
РЕЗОЛЮЦІЯ науково-практичної конференції Рідкісні оселища (NATURA-2000) верхів’я басейну ріки Західний Буг у контексті створення екологічної мережі Львівщини: наукові засади їх дослідження та практичні результати інвентаризації 19-20 квітня 2013 р. Львів-Брюховичі Ідея збереження біорізноманіття як...
NGO report busts the myths of the Emissions Trading Scheme
15.04.2013 | 
Why it must be replaced with direct action to reduce greenhouse gas emissions Brussels, April 15th– The European Parliament votes tomorrow on the European Commission's proposal to backload 900 million...
Рідкісні оселища (NATURA-2000) верхів’я басейну ріки Західний Буг (науково-практична конференція)
12.04.2013 | 
Рідкісні оселища (NATURA-2000) верхів’я басейну ріки Західний Буг у контексті створення екологічної мережі Львівщини: наукові засади їх дослідження та практичні результати інвентаризації яка відбудеться 19-20 КВІТНЯ 2013 pоку в приміщенні ...
Ярмарок вакансій для осіб з інвалідністю 15 серпня 2012 року
26.07.2012 | 
15 серпня 2012 року в приміщенні Львівського міського центру зайнятості за адресою: м. Львів, вул. Княгині Ольги, 122 відбудеться Ярмарок вакансій для осіб з інвалідністю Початок об 11:00 год На ярмарку вакансій Ви зможете: ознайомитися з...
Спільно розважаємось, співаємо й змагаємось
27.04.2012 | 
В школі-інтернаті для осіб з вадами зору 27 квітня відбувалась зустрічі-святкуванні. В актовому залі зібрались незрячі особи зі своїми приятелями-волонтерами і дружній атмосфері провели інтелектуальний конкурс з запитаннями...
Презентація відеосюжету «Стань приятелем»
26.04.2012 | 
26 квітня 2012 р. в рамках підсумкової прес-конференції відбулася презентація соціального фільму, створеного в рамках проекту «Допоможи іншому - СТАНЬ ПРИЯТЕЛЕМ», реалізованого Товариством «Зелений Хрест». Відеосюжет про стосунки в...
Лялька-мотанки з паперових серветок
25.04.2012 | 
На майстерці волонтери Олег та Соломія вчили інших волонтерів робити ляльки-мотанки з паперових серветок. Ця техніка виготовлення ляльок є цікавою тому, що при незначній допомозі волонтерів ляльки зможуть зробити і незрячі...
Екскурсії
27.03.2012 | 
Березень потішив приятелів приходом тепла до нашого міста і спільні зустрічі приятелів стали цікавішими. Вони ходили на екскурсії в чудо-поїзді де їм дуже сподобалося, бо на цій екскурсії всі...
День св. Валентина
29.02.2012 | 
В лютому приятельські пари спільно в приміщені школи інтернату святкували День св. Валентина: веселими конкурсами, вікторинами, даруванням один одному подарунків-сюрпризів… Друзі спільно організували після закінчення свята дискотеку з визначенням...
Різдвяні свята
28.01.2012 | 
В січні місяці учасники проекту «Допоможи іншому – СТАНЬ ПРИЯТЕЛЕМ» (приятелі з школи інтернату та волонтери учні з загально освітніх шкіл) мали спільні прогулянки у святковому центрі міста...
Не героїзм, а буденність.
01.01.2012 | 
Катерина ЛЕНЧИК Ранок. Всі мої відчуття говорять про те, що він вже настав: слух відчуває вранішнє щебетання пташок, обличчя гріє ще не дуже тепле проміння сонця, смак поглинає гірку гарячу каву,...
Поради
01.01.2012 | 
Стань ближче до свого незрячого приятеля З’ясуй, як приятелеві зручніше з тобою ходити - під руку, руку на плече… Спілкуйся легко та звично. Не сприймай приятеля через думку «мені тебе дуже...
Спільна зустріч Нового року
29.12.2011 | 
28 грудня 2011 року  приятелі - діти з вадами зору зі школи-інтернату, з запросили своїх волонтерів з проекту «Допоможи іншому – СТАНЬ ПРИЯТЕЛЕМ»  на своє Новорічне свято. Учні з педагогами...
Підготовка Новорічних свят
14.12.2011 | 
13 грудня 2011 року на традиційній зустрічі волонтерів було складено сценарії  Нового року, спільного для учасників проекту  «Допоможи іншому - СТАНЬ ПРИЯТЕЛЕМ». В рамках проекту Товариства Зелений Хрест буде підготовлено...
Ініціатива волонтерів щодо святкування Нового року
07.12.2011 | 
6 грудня відбулася зустріч зініційована волонтерами проекту «Допоможи іншому – СТАНЬ ПРИЯТЕЛЕМ» Товариства Зелений Хрест, на якій учасники запропонували організувати з своїми приятелями спільне святкування Нового року. На зустрічі було вирішено,...
Вислови (приятель, друг)
01.12.2011 | 
… Не забувай, ти завжди відповідаєш за тих, кого приручив. А. де Сент-Екзюпері Приховуючи істину від друзів, кому та відкриєшся? Козьма Прутков Краща насолода, найвища радість життя - відчувати себе потрібним людям....
Зустріч волонтерів
14.10.2011 | 
13 жовтня в приміщенні школи-інтернату №100 проведено зустріч волонтерів–приятелів для обговорення пропозицій і складання програми  проведення в листопаді Осіннього балу з неповносправними дітьми та молоддю....
Запрошуємо на святкування!
14.10.2011 | 
Запрошуємо! 19 жовтня 2011 р. у конференц-залі Палацу мистецтв святкування з нагоди 160-річниці Львівської школи-інтернату для незрячих осіб, яка є найстарішим в Україні спеціалізованим навчальним закладом і має давню та цікаву...
Тренінг для підготовки волонтерів
10.10.2011 | 
Після кількох ознайомчих зустрічей  6 жовтня 2011 р. проведено перший тренінгів для підготовки волонтерів–приятелів з метою ознайомлення їх із цілями, завданнями і заходами проекту «Стань приятелем» та формування здорової мотивації...
Право на працю
23.09.2011 | 
У Львівському міському центрі зайнятості відбувся День осіб з інвалідністю. В його рамках були проведені семінари для неповносправних осіб з правових та психологічних аспектів працевлаштування, а також семінари для працедавців...
Ярмарок вакансій для осіб з особливими потребами
23.09.2011 | 
22 вересня 2011 року у Львівському міському центрі зайнятості відбувся Ярмарок вакансій для осіб з особливими потребами. Повідомляє відділ інформаційної роботи з працедавцями Львівського міського центру зайнятості. Як зазначив директор Львівського...
У Львові відбувся Ярмарок вакансій для неповносправних
23.09.2011 | 
У Львівському міському центрі зайнятості відбувся Ярмарок вакансій для неповносправних. Про це повідомляє кореспондент Вголосу. За словами директора центру зайнятості Олега Рісного, Ярмарок відбувся у рамках Дня осіб з інвалідністю. Він розповів,...
Цьогоріч Львівський міський центр зайнятості працевлаштував 56 неповносправних
22.09.2011 | 
Цьогоріч Львівський міський центр зайнятості працевлаштував 56 осіб з обмеженими можливостями. Про це повідомив директор Центру зайнятості Олег Рісний під час прес-конференції сьогодні. Він розповів, що від початку року послугами Львівського...
Мета. та заплановані заходи. "Стань приятелем"
05.09.2011 | 
Метою проекту «Стань приятелем», який втілює Товариство «Зелений Хрест», є інтеграція слабозорих і незрячих учнів випускних класів Львівської  школи-інтернату №100, а також дітей і молоді з вродженими порушеннями опорно-рухового апарату,...
Зустріч з батьками неповносправних дітей та молоді
28.08.2011 | 
27.08.2011 - У приміщенні громадської організації МСОК «Дивосил–здоров’я» за адресою вул. Грінченка,4 для ознайомлення із метою, завданнями і заходами проекту Товариства Зелений Хрест «Стань приятелем» проведено зустріч із батьками неповносправних...
Стань приятелем
15.08.2011 | 
У 7 містах України – Львів, Самбір, Дрогобич, Івано-Франківськ, Чернівці, Ужгород і Мукачево  -  стартували  соціальні проекти для втілення впродовж 2011-2012 рр.  голландської  моделі  «приятель»,  яка  передбачає  зниження соціальної ізоляції...
Підготовлено дослідження умов забезпечення легальності походження деревини в Україні
09.06.2011 | 
Підготовлено дослідження умов забезпечення легальності походження деревини в Україні (до розробки практичного керівництва з підтвердження легальності деревини) В рамках реалізації Програми ENPI-FLEG в Україні консультантом Світового банку В.Ф.Сторожуком було підготовлено дослідження...
Ярмарок вакансій для осіб з інвалідністю
09.06.2011 | 
У Львівському центрі зайнятості пройде ярмарок вакансій для осіб з інвалідністю 15 червня 2011 року в приміщенні Львівського міського центру зайнятості (вул.. Кн. Ольги 122) відбудуться заходи спрямовані на покращення зайнятості...
Сільський зелений туризм для осіб з інвалідністю в АР Крим
13.05.2011 | 
Краківський сільськогосподарський університет (Краків, Польща) спільно з Товариством «Зелений хрест» (Львів) в рамках проекту ”Підтримка активізації неповносправних мешканців українських сіл з ціллю покращення якості їх життя через розвиток сільського...
Триває інтенсивне спілкування між експертами IUCN країн програми ENPI FLEG
17.04.2011 | 
Триває інтенсивне спілкування між експертами IUCN країн програми ENPI FLEG в рамках виконання порівняльного дослідження "Економічний та соціальний вплив неефективного, несталого ведення лісововго господарсттва і незаконні рубки. Порівняльний...
Українські експерти взяли участь у конференції Програми ENPI-FLEG в Азербайджані
09.04.2011 | 
Експерти Товариства «Зелений Хрест» Ігор Соловій, Оксана Геник та Мар’яна Мельникович у рамках виконання порівняльного соціально-економічного дослідження в шести країнах Програми ENPI-FLEG (Вірменія, Азербайджан, Грузія, Молдова,...
Львів – Крим: нові виклики для неурядових організацій в питаннях інклюзії дітей з неповносправністю
04.02.2011 | 
Львів – Крим: нові виклики для неурядових організацій в питаннях інклюзії дітей з неповносправністю Товариство «Зелений Хрест» спільно з Всеукраїнським фондом «Крок за кроком» розпочали проект...
Семінар «Сільський-зелений туризм для осіб з інвалідністю»
01.02.2011 | 
Семінар «Сільський-зелений туризм для осіб з інвалідністю» в рамках проекту «Село для всіх» фінансованого Фондом Скан передбачатиме 2 тематичні блоки: Організація сільського зеленого туризму Вступ. Основні визначення. Ресурси: – Природні,...
Міжнародна науково-практична конференція 2-3 грудня 2010 року, м. Львів
10.11.2010 | 
Міжнародна науково-практична конференція 2-3 грудня 2010 року, м. Львів. Запрошуємо Вас взяти участь у міжнародній науково-практичній конференції "Еколого-економічні та соціальні проблеми неефективних і...
Шляхи налагодження співпраці влади, бізнесу та громадськості у веденні сталого лісового господарства на місцевому рівні
10.09.2010 | 
22 вересня 2010 року Товариство «Зелений Хрест» у м. Старий Самбір в приміщенні Старосамбірської районної ради проводить круглий стіл „Шляхи налагодження співпраці влади, бізнесу та громадськості у веденні сталого лісового...
1 липня 2010 р. — відбувся «Ярмарок вакансій для осіб з особливими потребами» в якому прийняло участь 8 працедавців
02.07.2010 | 
1 липня 2010 р. - Товариство «Зелений Хрест» спільно з Львівським обласним молодіжним центром праці організувало «Ярмарок вакансій для осіб з особливими потребами» в рамках проекту: «Кожен має право на...
Ярмарок вакансій для осіб з особливими потребами
22.06.2010 | 
1 липня 2010 р. - Товариство «Зелений Хрест» спільно з Львівським обласним молодіжним центром праці організовує «Ярмарок вакансій для осіб з особливими потребами» в рамках проекту: «Кожен має право на...
Екологічна акція. Прибирання відпочинкової зони Брюховицького лісу
16.06.2010 | 
19.06.2010 з 10:00 Товариство «Зелений хрест» разом з Львівським оффроуд клубом - LVIV 4x4 проводитиме очищення відпочинкової зони Брюховицького лісу. Зустріч біля повороту з Замарстинівської на Збиранку....
Раціоналізація процедур легального доступу місцевого населення та малого бізнесу до лісових ресурсів
31.05.2010 | 
Науково-практичний семінар "Раціоналізація процедур легального доступу місцевого населення та малого бізнесу до лісових ресурсів" Товариство «Зелений Хрест» запрошує представників державних і неурядових організацій та підприємницьких структур, які зацікавлені у вдосконаленні чинних...
3 червня 2010 року о 10 год: «Ярмарка вакансій для осіб з особливими потребами»
10.05.2010 | 
Товариство «Зелений Хрест» спільно з Львівським міським центром зайнятості організовує «Ярмарку вакансій для осіб з особливими потребами». Захід відбудеться в рамках проекту: «Кожен має право на працю: Партнерства задля покращення...
Тренінг для роботодавців
05.05.2010 | 
19 травня 2010 року о 10 год в рамках проекту: „Кожен має право на працю: Партнерства задля покращення можливостей для зайнятості молоді з особливими потребами”, за фінансової підтримки Фонду Східна...
Громадські слухання, засідання.
30.04.2010 | 
1 червня 2010 р. – засідання сільської ради у Сороках – Львівських – громадські слухання. 3 червня 2010 р. – засідання районної ради у Пустомитах – громадські слухання. 7 червня 2010 р....
Науково-практичний семінар «Актуальні проблеми у сфері легального доступу до деревени »
23.04.2010 | 
Науково-практичний семінар «Актуальні проблеми у сфері легального доступу місцевого населення та малого бізнесу до деревени та інших лісових ресурсів» (м. Львів) Науково-практичний семінар «Актуальні проблеми у сфері легального доступу місцевого населення...
«Лідерство, створення команди і внутрішня комунікація в організації»
04.03.2010 | 
3-4 березня 2010 року о 10 год Товариство «Зелений Хрест» провело ще один двохденний тренінг на тему: «Лідерство, створення команди і внутрішня комунікація в організації». Тренінг був спрямований на осіб, що...
«Психологічні аспекти працевлаштування осіб з інвалідністю»
02.03.2010 | 
2 березня 2010 року о 11 год. у приміщенні Львівського міського центру зайнятості Товариством «Зелений Хрест» було організовано тренінг на тему: «Психологічні аспекти працевлаштування осіб з інвалідністю». Це був одноденний тренінг,...
«Управління проектами»
25.02.2010 | 
25 – 26 лютого 2010 року о 10 год Товариство «Зелений Хрест» приміщенні Львівського міського центру зайнятості організувало двохденний тренінг для представників громадських організацій на тему : «Управління проектами». Тренінг мав...
1 січня 2010 р. вдруге розпочався піврічний проект в Лвівському товаристві «Зелений Хрест».
01.01.2010 | 
Так як і попереднього разу, нас туди висилає «Polski związek niewidomych”. Метою даного проекту є продовження видів діяльності першого проекту, а також співпраця між польським і українським товариством сліпих. В рамках даного...
«Ярмарки вакансій» 27 жовтня, 1 грудня
22.10.2009 | 
Шановна молодь! В рамках проекту: „Кожен має право на працю: партнерство задля покращення можливостей для зайнятості молоді з особливими потребами”, Товариство «Зелений Хрест» організовує «Ярмарки вакансій» спільно із Львівським обласним...
Науково-практичний семінар «Основні причини знеліснення та деградації лісів в Україні» (м. Косів)
10.10.2009 | 
20 -22 вересня 2009 року в м. Косів проведено науково-практичний семінар «Основні причини знеліснення та деградації лісів в Україні» за підтримки: Глобальної лісової коаліції, Міністерства закордонних справ Фінляндії, Міністерства закордонних...
Перші дні тренінгу „Профорієнтація молоді з інвалідністю”
15.09.2009 | 
17 - 18 вересня 2009р. в рамках проекту „Кожен має право на працю: партнерства задля покращення можливостей для зайнятості молоді з особливими потребами” — відбулися перші дні...
Координаційна рада та одноденний семінар-тренінг
20.08.2009 | 
27 серпня 2009 року о 11 год відбулась Координаційна рада та одноденний (чотиригодинний) семінар-тренінг для членів Координаційної ради на тему: „Шляхи налагодження громадянського (соціального) партнерства заради покращення можливостей працевлаштування вразливих...
Круглий стіл з роботодавцями у Львівському міському центрі зайнятості
01.08.2009 | 
31 липня 2009 року о 10 год був проведений Круглий стіл з роботодавцями у Львівському міському центрі зайнятості, вул. Княгині Ольги, 122. Учасники даного заходу виступили на такі теми: „Профорієнтація...
Тренінг „Профорієнтація молоді з інвалідністю”
27.06.2009 | 
Товариство „Зелений хрест” в рамках проекту „Кожен має право на працю: партнерство задля покращення можливостей для зайнятості молоді з особливими потребами”, організувало тренінг „Профорієнтація молоді з інвалідністю”, який відбувся у...
ЧЕРЕЗ ВІДСУТНІСТЬ ФІНАНСУВАННЯ ПЕРЕНОСЯТЬСЯ Сплави по Дністру (Галич - Заліщики)
01.06.2009 | 
В рамках проекту «Світ навколо тебе» за підтримки ВБФ «Крона» заплановано проведення сплавів по Дністру (Галич - Заліщики). Відчути на практиці принади активного відпочинку під час двох тижневих сплавів по Дністру...
© 2005-2023, Товариство "Зелений хрест"