Ukrainian (UA)Russian (CIS)English (United Kingdom)Polish (Poland)Čeština (Česká republika)Latvian
Товариство "Зелений хрест"
gcs-logo

Реформа системи спеціальної освіти
Новини - Оголошення

Спотворене трактування реформування системи спеціальної освіти призводить до закриття Львівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат «Марії Покрови» №101. До обговорень можете долучитись на fb.com/deafua

Світлина з 1905р. www.lvivcenter.org

Час заснування школи глухонімих сягає 1828 р., коли невідомий доброчинець надав первісний капітал у вигляді 15 акцій Національного банку. що дорівнювало 16000 флоринів. Вважалося, що за псевдонімом Францішек Гольд або Гольдгайм укривається особа австрійського імператора Франца І. Сучасні дослідники встановили, що анонімним доброчинцем був австрійський єпископ Ян Міхал Леонгард. 4 жовтня 1830 р. відкрився Галицький приватний інститут глухонімих Св. Трійці, де навчалися 10 вихованців. Першим опікуном закладу був губернатор Галичини князь Лобковіц; першим директором (1830 - 1836 рр) - о. Ян Гоффман; першим учителем та вихователем - випускник Празького інституту глухонімих, чех Домінік Віхітіль.

До початку XX століття кількість вихованців зросла зросла від 10 до 117. При цьому заклад задовольняв потреби лише 5 % глухонімих дітей із провінції.

У 1833 р. Галицький заклад глухонімих розташувався у власній кам’яниці на вул. На Рурах, 563 (нині це будинок№11-а на вул. О.Кониського), купленій за сприяння ерцгерцога Фердинанда д`Есте, губернатора Галичини в 1835 - 1847 рр. Через невідповідність кам’яниці до потреб виховного закладу її „замінили” на земельну ділянку на вул. Личаківській, 35, де в 1841 р. було споруджено власний будинок, розрахований для прийому 60 вихованців.

Будинок оточував чудовий парк. розпланований університетським садівником Карлом Бауером. Парк виконував кілька функцій: -декоративну (з боку вул. Личаківської та центрального входу він мав вигляд регулярного парку), -навчально-виховну (як садова ділянка для навчання майбутніх садівників), -розважальну (як місце відпочинку, розваг, забав та гімнастичних вправ).

1880 р. кам’яниця була реставрована, 1894 р. - добудовано два крила, у 1899 р. з добудовою третього поверху значно збільшилася корисна площа. Із зростанням кількості вихованців зростала кількість вчителів; у 1830 р. був тільки один учитель; наприкінці ХІХ ст. - 13 вчителів. З працею в закладі пов’язана діяльність сурдопедагогів Домініка Віхітіля, Антоні Пантери, Томаса Хохолоушека, Антоні та Елеонори Мейбаумів.

У 1895 році директором школи став учитель Антоній Мейбаум, який працював на цій посаді до 1916 року. Прийшли працювати в школу й досвідчені вчителі. Учні отримували добрі знання з природничих та точних дисциплін.

В 1919-1935 рр. керівником закладу був Францішек Шайнер, випускник Учительської семінарії, який працював у школі глухонімих від 1898 р. Йому вдалося зберегти цю спеціалізовану школу, незважаючи на нелегкі умови тривалої післявоєнної кризи.

У 1934 році директором школи став Мічеслав Кемпа. Кемпа одразу провів у школі великі зміни. Для вдосконалення навчання глухих дітей новий директор запровадив так звану методику «далекопису», а також організував додаткове професійне навчання зі столярної, кравецької, шевської, палітурної справ, увів посади інструкторів. Ці професії здобували не лише діти, а й дорослі нечуючі. Директор школи прагнув, щоб усі глухі могли здобути якнайбільше практичних умінь, стати незалежними і не бути тягарем для суспільства. Але війна зламала всі його плани.

В період німецько - фашистської окупації вихованці закладу глухонімих були вивезені до с. Гребенів Сколівського району, де більшість дітей перебували у місцевому санаторії, а старші та фізично міцніші з них працювали на лісопильному заводі або пасли отари овець. Сама ж школа у Львові за часів німецької окупації була закрита та реорганізована окупаційною владою у готель для військових, на будівлі був встановлений німецький прапор і цивільних до приміщення не впускали. Перед закриттям школи німці дозволили Кемпі перевезти шкільну документацію до себе у м. Вроцлав (Ю.М. Крамару вдалося знайти її).

У 1944 році школа відновила свою роботу. Влітку було набрано штат учителів, а у вересні відновилися заняття. За радянських часів це була спецшкола-інтернат № 101 для глухонімих дітей.

Зі здобуттям Україною незалежності розпочався новий етап розвитку школи. Завдяки зв'язкам з аналогічними закладами у Європі та Америці почав вдосконалюватися навчальний процес, поступово відбудовуватися та реконструюватися школа тощо. Так, меценат Пітер Спайкерс сприяв налагодженню співробітництва між Львівською школою Марії Покрови та Інститутом Святого Михайла в Нідерландах. Тоді ж школа стала членом в Українсько-Канадському Альянсі для розвитку дітей з вадами слуху. За допомоги канадських колег при школі створено Центр сприяння освіті інвалідів зі слуху, що має за мету зближення науковців і навчальних закладів, громадських організацій двох країн, обмін досвідом. Нині — КЗ ЛМР «Львівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат № 101 Марії Покрови для глухих дітей» із 9-річним курсом навчання, педагогічний колектив якого складається з 50 вчителів, 35 з яких мають спеціальну сурдопедагогіічну освіту, а у самій школі на постійній основі мешкає близько 70 дітей.

  1. Центр міської історії Центрально-Східної Європи / Школа глухонімих / Ірина Котлобулатова, Ігор Котлобулатов
  2. Вулиця Личаківська
  3. Історія закладу

Звернення


Малинович Лариса 23 листопада 2019

Шановна Львівська громадо !

На ваших очах руйнують мережу закладів компенсуючого типу, школу на глухих дітей у Львові зокрема.

Учасники цього процесу у Вас є на світлині.

Школа № 101 Марії Покрови для глухих дітей, що знаходиться за адресою Личаківська 35, яка заснована ще за "Бабці Австрії" на кошти мецената, який інтелігентно приховав свою благодійність, плавно йде у небуття.

Спершу за надуманими причинами ( бульба в машині директора, який має свої "морги" і бульбу привозив для працівників школи)звільняють з посади директора - Крамара Юрія Михайловича, якй працював у школі більше як 20 років. Ним залучено до школи меценатів, які і до сьогодні є частими гостями школи, більше - друзями, які надають руку благодійної допомоги уразливим верствам населення - дітям з порушеннями слуху, особам з інвалідністю, здебільшого з незаможних родин, як тепер називають (СЖО, складних життвих обставинах), дітей із сімей нечуючих (відсоток яких завжди буде мати місце в школі), з віддалених районів нашої області.

Завдяки старанням трудового колективу школа однією з перших в державі позбулася тавра "школи-інтернату". Діти, які мешкають у Львові чи в ближніх селах завжди після уроків та спеціальних гуртків поверталися до рідної домівки. Щоб не втрачався зв'язок з родиною, щоб творилося сімейне виховання. бо школа більше покликана здійснювати корекцйно-реабілітаціну діяльність у навчальному процесі, водночас виховна діяльність у ньому завжди мала місце - тематичні вечори, які прививали традиції своїх предків, патріотичне виховання, спорт, організація дозвілля.

Школа пишається Проектами з питань інновацій навчально-виховного процесу (2001 - 2003) ", "Раннього втручання" 2005-2007рр. (Нідерланди-Польща- Україна), результатом чого стало відкриття при школі дошкільних груп паралельно із існування у Львові спеціалізованого дошкільного закладу для дітей зі стійкими ураженнями слуху № 35, створення консультативного центру для дітей та їхніх родин з питань Раннього втручання (до вступу в дошкільні групи, до 2-х р.).

Усіх дітей забезпечено ефективними індивідуальними слуховими апаратами (опротезовано), створено систему сучасної звукопідсилюючої апаратури у класах, кабінет розвитку слухового сприймання, працює для дітей та громади Львова цифровий аудіометр, який обслуговує безкоштовно не лише дітей школи, а й усіх потребуючих дітей та молоді з порушеннями слуху міста та області. Це ті діти, до яких і я була залучена спочатку, як сурдопедагог дошкільного закладу, аудіологічного центру при обласній дитячій спеціалізованій клінічній лікарні, а згодом, як викладач Педагогічного коледжу предметів, що мали відношення до навчання осіб з порушеннями слуху - "Сурдопедагогіка", "Сурдопсихологія", "Практикум з Дактильно-жестової мови".

Старшокласники школи постійно залучаються до різноманітних проектів : ще в далекому 2003 році група нечуючих хлопців і дівчат зі школи № 101 та школи № 95 м. Львова (де є інклюзивні класи) були залучені до Проекту, організованого аспіранткою Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова, кафедри сурдопедагогіки, Вікирпією Лободою на тему "Вдосконалення писемного мовлення з допомогою комп'ютеризації навчально-виховного процесу". Впродовж року було організовано спілкування в Чаті з командами з інших міст на базі дитячої обласної бібліотеки, де діти безкоштовно працювали в мережі Інтернет, виконуючи ігрові завдання. Вже не пригадую, яка команда виграла, але різниці між поведінкою вихованців загальноосвітньої школи та учнів школи компенсуючого типу, практично не було, діти перезнайомилися між собою, разом стали проводити дозвілля. Саме тоді, я побачила відмінності у комунікації та адаптації старшокласників. Діти із школи № 101 для глухих дітей були більше соціалізовані, ніж діти із ЗОЗ 95, водночас у старщокласників школи було краше розвинене усне мовлення та й одного року єдиною медалісткою в класі стала слабкочуюча дівчинка Люба. Допомагала у цій роботі нечуюча методистка Педагогічного коледжу, Тетяна Швед, яку працевлаштувала до себе в кабінет інформатики лаборанткою на мою вимогу викладач коледжу, Кульчицька Дарія. І лише тривалий психолого-педагогічний супровід багатьох порядних людей цієї талановитої дівчини, яка навчалася в звичайній школі і в звичайній студентській групі без "жодної інклюзії" дозволив їй сьогодні стати викладачем коледжу м. Стрия, успішно вийти заміж, стати щасливою мамою двох діток...

В 2005 році, восени, з метою залучення до Проекту ГО "Зелений хрест" Агенцію із працевлаштування, соціалізації та працевлаштування молоді з порушеннями слуху старшокласників школи, вчителями школи було проведено майстер-клас із вивчення жестової мови, знання з якої мною було продовжено вишколення на 2-місячних курсах в Києві, в відпочинковому комплексі для осіб з порушеннями слуху "Пуща Водиця". Залучення до навчання на курсах ЖМ Луш Віри, студентки педагогічного училища № 1, яка втратила слух у віці 16 років сприяло отриманню статусу людина з інвалідністю, на практиці показало, як важливо володіти рідною мовою нечуючих не лише педагогам, а й батькам дітей. Щоправда стереотипи стосовно володіння мовою жестів до сьогодні у суспільстві не подолано, водночас у ЗМІ тепер з'являється більше просвітницьких роликів та заходів присвячених цій темі. Саме популяризацію жестової мови на колишньому 24 каналі, тепер на суспільному телебаченні активно здійснює Віра Муць, педагог школи, методистка обласної УТОГ Оленка Чернишова.

Уся діяльність директора та його трудового колективу була спрямована на покращення рівня освітньо-виховного процесу, реабілітації і соціалізації його вихованців, про свідчать життєві успіхи випускників школи та її рейтинг серед 5 областей, де відбувався Проект "Juicе"( Кіровоградська, Луганська, Чернівецька, Чернігівська та школа смт. Хуст Закарпатська обл.)..

Сьогодні, на рівні області, можна спостерігати саботаж конкурсу на посаду директора школи, про що говорять не в кулуарах, а "дзвонять в усі дзвони". Чого вартують численні групові заяви трудового колективу, які, напевне, десь валяються по закутках кабінетів чиновників, котрі не вирішили проблеми, або, просто, у метушні, про неї забули.

А метушаться зацікавлені особи....
Строчать у фесбуці пасквілі, обдзвонюють освітні заклади.. організовують Форуми...Бо екс- директор школи, переможець конкурсу "Кращий директор року" уже їм не є перешкодою, а колектив трудовий у передчутті скорочення, звільнення по так званій “деінституалізації”, сподівається лише на покровительство Марії Покрови, яка своїм омофором допомагає не лише нашим воїнам долати ворога на сході країни, а має допомогти у боротьбі із внутрішнім ворогом, який замість творити - руйнує напрацьоване століттями і вже п'є переможну чашу, бо бачить себе очільниками ЦЕНТРУ... , якщо вірити сайту новин львівської обласної державної адміністрації. Сподіваємося на підтримку св. Миколая, який не забариться, бо його усі “чемні” чекають, а ті, що творять зло отримають різочки...

Слава Україні. Героям слава.

Останнє оновлення на П'ятниця, 21 лютого 2020, 14:53
 
Тренінг по ефективній комунікації та соціальному підприємництву
26.09.2021 | 
Насичено! Цікаво! Корисно! пройшов ознайомчий тур до міста Лева для активних представниць з ГО «ДАР» в рамках тренінгу по ефективній комунікації та соціальному підприємництву, який тривав з 20 по...
Тренінг «Соціальне підприємництво у сфері агротуризму»
29.08.2021 | 
23-28 серпня 2021р. м. Львів Туризм як форма підприємництва. Бізнес план у секторі сільського туризму. Тренінг відбувся згідно проекту Entrepreneurship in rural tourism sector for youth with disabilities 2/ ERTSYD2...
Молодіжний обмін молоді (18-29 років)
01.08.2021 | 
24-31 липня 2021 відбувся молодіжний обмін молоді (18-29 років) із сільської місцевості та власників з інвалідністю сільських пансіонатів (членів сімей) про важливість сталого, інклюзивного туризму, обмін успішними практиками сільського підприємництва. Учасники...
Тренінг «Підприємництво в сфері сільського туризму для осіб з інвалідністю"
14.07.2021 | 
7-12 липня 2021 року у Львівській області відбувся Тренінг «Підприємництво в сфері сільського туризму для осіб з інвалідністю" Учасниками стали місцеві активісти та представники громадських організацій, що працюють з особами...
Підхід, заснований на правах людини, у змісті та реалізації культурних політик в Україні
16.10.2020 | 
Аналітичний звіт за результатами проекту "Підхід, заснований на правах людини, у змісті та реалізації культурних політик в Україні", що реалізовувався протягом червня-жовтня 2020 року Регіональним благодійним фондом "Резонанс" за підтримки Українського культурного...
На Львівському телебаченні говоритимуть про майбутнє туризму та культури в умовах пандемії
14.10.2020 | 
Яка доля чекає на сфери культури та туризму на Львівщині в умовах посилення світової пандемії? Що можуть дати один одному для збільшення перспектив виживання культура та туризм у нових реаліях?...
Тренінг в Сєвєродонецьку. Проведення адвокаційних кампаній громадськими організаціями та ініціативними групами.
22.09.2020 | 
Проведення адвокаційних кампаній громадськими організаціями та ініціативними групами Дата та місце: 19-23 вересня 2020р., м. Сєвєродонецьк, готель Мир Учасники: місцеві активісти та представники громадських організацій, що працюють з особами з інвалідністю...
Тренінг в Сєвєродонецьку. Європейські молодіжні програми обмінів, навчання та волонтерства.
19.07.2020 | 
Тренінг 25-28 липня, Сєвєродонецьк Європейські молодіжні програми обмінів, навчання та волонтерства: умови участі; пошук партнерів; заповнення аплікаційних форм (Erasmus+, Solidarity Corp, Polish-German Youth office, German-Franch Youth office). Тренінг проводиться в рамках...
Проведення Ярмарку вакансій для осіб з інвалідністю
26.11.2019 | 
28 листопада 2019 року об 11.00 год. у приміщенні Львівського міського центру зайнятості, що за адресою: м. Львів, вул. Княгині Ольги, 122, розпочне роботу Ярмарок вакансій для осіб...
Реформа системи спеціальної освіти
26.11.2019 | 
Спотворене трактування реформування системи спеціальної освіти призводить до закриття Львівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат «Марії Покрови» №101. До обговорень можете долучитись на fb.com/deafua Час заснування школи глухонімих сягає 1828 р., коли невідомий...
Long-term EVS project in Foundation for Sustainable Development in Wroclaw!
07.10.2018 | 
Enjoy 12 months in beautiful Wroclaw working with people of all ages (kids, youth, and seniors) about sustainability, environment, culture and tolerance. If you wish to gain experience in education...
Не нужен нам берег Турецкий (Сплав по Дністру 2018)
16.08.2018 | 
Г.О. "Сфера милосердия" На территории Национального природного парка «Днестровский каньон» в Ивано-Франковске прошел учебный семинар «Организация рекреационно-реабилитационных программ для лиц с инвалидностью в природных условиях», который проводила Национальная Ассамблея людей с...
Сплав по Дністру - 2018
16.08.2018 | 
Оригінал статті fb:ShoniKvak В Івано-Франківськ (місто збору учасників сплаву) я приїхав прямо з Кривого рогу. Заходи відбувалися один за одним, тож я не мав часу поїхати в Ужгород. Приїхав в Івано-Франківськ...
Проведення Ярмарку вакансій для осіб з інвалідністю 21 червня 2018 року
19.06.2018 | 
21 червня 2018 року об 11.00 год. у Львівському міському центрі зайнятості (м. Львів, вул. Княгині Ольги, 122) відбудеться Ярмарок вакансій для осіб з інвалідністю, організований Львівським міським центром...
We are calling for Interested Volunteers!
16.06.2017 | 
We are calling for Interested Volunteers! PROJECT INTRODUCTION Euroweek Program is an international language and leadership camp that aims to develop the English language skills of Polish students through informal education and...
Be healthy Europe
20.10.2016 | 
The booklet is the result of the training course "Be healthy Europe" which took place in Slavske, Ukraine in June 2016, 15th-25th. The project was funded by the Erasmus+...
ЖИТОМИРСЬКЕ ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ - ІНТЕРНАТ оголошує набір на 2016-2017 навчальний рік
05.05.2016 | 
УМОВИ ПРИЙОМУ ДО ЖИТОМИРСЬКОГО ВИЩОГО ПРОФЕСІЙНОГО УЧИЛИЩА - ІНТЕРНАТУ ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ НА 2016 - 2017 НАВЧАЛЬНИЙ РІК ДЕННА ФОРМА НАВЧАННЯ ЗА ДЕРЖАВНИМ ЗАМОВЛЕННЯМ (БЕЗКОШТОВНО) До ВИЩОГО професійного училища -інтернату приймаються юнаки та...
Безоплатна правова допомога інвалідам
09.04.2016 | 
Відповідно до Закону України від 02.06.2011 № 3460-VI «Про безоплатну правову допомогу», наказів Міністерства юстиції України від 31.12.2014 № 287/7 «Про затвердження плану заходів щодо розвитку системи надання безоплатної правової...
Ярмарок вакансій для осіб з інвалідністю 25 листопада 2015 року
22.11.2015 | 
25 листопада 2015 року в приміщенні Львівського міського центру зайнятості за адресою: м. Львів, вул. Княгині Ольги, 122 відбудеться Ярмарок вакансій для осіб з інвалідністю Початок об 11:00 год. На ярмарку вакансій...
Оголошується конкурс для закупівлі обладнання для активного туризму
18.11.2015 | 
Товариство «Зелений хрест» оголошує про відбір цінових пропозицій для закупівлі обладнання для активного туризму для проекту «Через кордони без бар’єрів – інтеграція неповносправних осіб через туризм і культуру», IPBU.03.01.00-06-310/11-00,...
Оголошується конкурс для закупівлі обладнання для санітарно-технічного обслуговування транспортних засобів (автобусів) та причепа
18.11.2015 | 
Товариство «Зелений хрест» оголошує про відбір цінових пропозицій для закупівлі обладнання для санітарно-технічного обслуговування транспортних засобів (автобусів) та причепа для проекту «Через кордони без бар’єрів – інтеграція неповносправних осіб через...
Запрошуємо волонтерів - регіональних журналістів та студентів львівських ВНЗ - до співпраці в рамках проекту «Дрон-погляд на зони екологічного лиха Львівщини».
26.08.2015 | 
galery/dron Редакція ІА "Варіанти" в партнерстві з фахівцями Товариства «Зелений хрест», кафедри нових медіа ЛНУ ім. І.Франка й Департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА запрошує волонтерів - регіональних журналістів та...
КАМ’ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКИЙ ПЛАНОВО-ЕКОНОМІЧНИЙ ТЕХНІКУМ-ІНТЕРНАТ ОГОЛОШУЄ ПРИЙОМ АБІТУРІЄНТІВ НА 2015-2016 РІК
20.07.2015 | 
ПРИЙОМ АБІТУРІЄНТІВ НА 2015-2016 РІК ЗА СПЕЦІАЛЬНОСТЯМИ: Бухгалтерський облік (системи АПК) на 1 і 2 курси денного відділення. Економіка підприємства (системи АПК) на 2 курс денного відділення. Соціальна...
Оголошується конкурс на надання послуг організації чотирьох навчальних візитів
22.06.2015 | 
Товариство «Зелений хрест» надсилає запит цінової пропозиції для надання послуг з організації чотирьох навчальних візитів українських учасників семінарів до Польщі за проектом «Через кордони без бар’єрів – інтеграція неповносправних...
Шановні працівники музеїв та туристичних об’єктів Західних областей України!
15.04.2015 | 
Запрошуємо Вас взяти участь у 2-денному семінарі «Усунення архітектурних бар’єрів в туристичних об’єктах i пристосування їх для неповносправних осіб», що відбудеться у червні 2015 року поблизу Львова. В рамках семінару українські...
Запит цінової пропозиції для семінарів «Усунення архітектурних бар’єрів в туристичних об’єктах i пристосування їх для неповносправних осіб»
15.04.2015 | 
Товариство «Зелений хрест» надсилає запит цінової пропозиції для надання послуг з організації та проведення двох семінарів на тему «Усунення архітектурних бар’єрів в туристичних об’єктах i пристосування їх для неповносправних осіб»...
Шановні власники агроосель західних областей України!
09.04.2015 | 
Запрошуємо Вас взяти участь у 2-денному семінарі «Сільський зелений туризм для людей з інвалідністю», що відбудеться у червні 2015 року поблизу Львова. В рамках семінару українські та польські експерти поділяться...
Відкриті конкурсні торги на закупівлю комплекту транспортних засобів для перевезення людей з інвалідністю
09.04.2015 | 
Товариство «Зелений хрест» запрошує зацікавлених осіб до участі у відкритих конкурсних торгах на закупівлю комплекту транспортних засобів для перевезення людей з інвалідністю, а саме: двох автобусів, пристосованих до перевезення людей...
Оголошується запит цінової пропозиції для надання послуг з організації та проведення двох семінарів
08.04.2015 | 
Товариство «Зелений хрест» надсилає запит цінової пропозиції для надання послуг з організації та проведення двох семінарів на тему «Сільський – зелений туризм для осіб з інвалідністю» для проекту «Через кордони...
Ярмарок вакансій для осіб з інвалідністю 20 листопада 2014 року
16.11.2014 | 
20 листопада 2014 року об 11.00 год. у Львівському міському центрі зайнятості (м.Львів, вул.Княгині Ольги, 122) відбудеться Ярмарок вакансій для осіб з інвалідністю, організований Львівським міським центром зайнятості спільно з...
Оголошується конкурс на надання послуг організації чотирьох навчальних візитів
01.10.2014 | 
Товариство «Зелений хрест» надсилає запит цінової пропозиції для надання послуг з організації чотирьох навчальних візитів українських учасників семінарів до Польщі за проектом «Через кордони без бар’єрів – інтеграція неповносправних...
Анкети на участь у семінарах
27.08.2014 | 
Агротуризм для неповносправних Семінари відбудуться 11-12.09.2014 та 13-14.09.2014 Місце проведення – смт. Брюховичі, Львівська область Доступність туристичних споруд, закладів культури і послуг, які в них надаються, для людей з інвалідністю Семінари відбудуться 16-17.09.2014 та...
Оголошується конкурс для закупівлі обладнання
15.08.2014 | 
Оголошується конкурс про відбір цінових пропозицій для закупівлі обладнання для проекту «Через кордони без бар’єрів – інтеграція неповносправних осіб через туризм і культуру», IPBU.03.01.00-06-310/11-00, що фінансується Європейською комісією в рамках...
Оголошується конкурс на надання послуг з організації та проведення семінарів «Сільський – зелений туризм для осіб з інвалідністю» для проекту «Через кордони без бар’єрів – інтеграція неповносправних осіб через туризм і культуру»
25.07.2014 | 
Оголошується конкурс про відбір цінової пропозиції для надання послуг з організації та проведення двох семінарів на тему «Сільський – зелений туризм для осіб з інвалідністю» для проекту «Через кордони...
Оголошується конкурс на надання послуг з організації та проведення семінарів «Усунення архітектурних бар’єрів в туристичних об’єктах i пристосування їх для неповносправних осіб»
25.07.2014 | 
Оголошується конкурс про відбір цінової пропозиції для надання послуг з організації та проведення двох семінарів на тему «Усунення архітектурних бар’єрів в туристичних об’єктах i пристосування їх для неповносправних осіб»...
Ярмарок вакансій для осіб з інвалідністю 28 травня 2014 року
25.05.2014 | 
28 травня 2014 року об 11.00 год. у Львівському міському центрі зайнятості (м.Львів, вул.Княгині Ольги, 122) відбудеться Ярмарок вакансій для осіб з інвалідністю, організований Львівським міським центром зайнятості спільно з...
Оголошується конкурс на розробку інтерактивної карти та путівника
03.03.2014 | 
Оголошується конкурс на розробку інтерактивної карти та путівника, що презентує перелік туристичних об’єктів, доступних для неповносправних на території Львівської області і міста Львова для проекту «Через кордони без бар’єрів –...
Оголошується конкурс на розробку сторінки
03.02.2014 | 
Оголошується конкурс на розробку та супровід підсторінки в рамках проекту „Через кордони без бар’єрів – інтеграція неповносправних осіб через туризм та культуру”, PBU/0310/11. Термін реалізації проекту 01.01.2014 – 31.12.2015 Вимоги до сторінки ...
Оголошується конкурс на посаду перекладача
25.11.2013 | 
Оголошується конкурс на посади в рамках проекту „Через кордони без бар’єрів” – інтеграція неповносправних осіб через туризм та культуру”. Термін реалізації проекту 01.01.2014 – 31.12.2015 Вимоги до посад Вимоги для посади перекладача...
Оголошується конкурс на посаду фахівця з тендерних закупівель
25.11.2013 | 
Оголошується конкурс на посади в рамках проекту „Через кордони без бар’єрів” – інтеграція неповносправних осіб через туризм та культуру”. Термін реалізації проекту 01.01.2014 – 31.12.2015 Вимоги до посад Вимоги для посади фахівця...
Оголошується конкурс на посаду координатора
25.11.2013 | 
Оголошується конкурс на посади в рамках проекту „Через кордони без бар’єрів” – інтеграція неповносправних осіб через туризм та культуру”. Термін реалізації проекту 01.01.2014 – 31.12.2015 Вимоги до посад Вимоги для посади координатора...
Оголошується конкурс на посаду фінансового менеджера
25.11.2013 | 
Оголошується конкурс на посади в рамках проекту „Через кордони без бар’єрів” – інтеграція неповносправних осіб через туризм та культуру”. Термін реалізації проекту 01.01.2014 – 31.12.2015 Вимоги до посад Вимоги для посади фінансового...
Оголошується конкурс на посаду асистента проекту
25.11.2013 | 
Оголошується конкурс на посади в рамках проекту „Через кордони без бар’єрів” – інтеграція неповносправних осіб через туризм та культуру”. Термін реалізації проекту 01.01.2014 – 31.12.2015 Вимоги до посад Вимоги для посади асистента...
Ярмарок вакансій для осіб з інвалідністю 20 листопада 2013 року
19.09.2013 | 
20 листопада 2013 року о 11.00 год. у Львівському міському центрі зайнятості (м.Львів, вул.Княгині Ольги,122) відбудеться Ярмарок вакансій для осіб з інвалідністю. У Ярмарку вакансій візьмуть участь представники понад 20 підприємств,...
Активний туризм та рекреація. Можливості реабілітації
11.07.2013 | 
16 -20 липня Товариство "Зелений хрест" спільно з Національною Асамблєю Інвалідів України проводитиме Учбово-реабілітаційний табір для молоді з інвалідністю «Активний туризм та рекреація. Можливості реабілітації». В програмі заходу ознайомлення з...
Ярмарок вакансій для осіб з інвалідністю 20 червня 2013 року
19.06.2013 | 
20 червня 2013 року в приміщенні Львівського міського центру зайнятості за адресою: м. Львів, вул. Княгині Ольги, 122 відбудеться Ярмарок вакансій для осіб з інвалідністю Початок об 11:00 год На ярмарку вакансій Ви зможете: ознайомитися з...
РЕЗОЛЮЦІЯ науково-практичної конференції
22.04.2013 | 
РЕЗОЛЮЦІЯ науково-практичної конференції Рідкісні оселища (NATURA-2000) верхів’я басейну ріки Західний Буг у контексті створення екологічної мережі Львівщини: наукові засади їх дослідження та практичні результати інвентаризації 19-20 квітня 2013 р. Львів-Брюховичі Ідея збереження біорізноманіття як...
NGO report busts the myths of the Emissions Trading Scheme
15.04.2013 | 
Why it must be replaced with direct action to reduce greenhouse gas emissions Brussels, April 15th– The European Parliament votes tomorrow on the European Commission's proposal to backload 900 million...
Рідкісні оселища (NATURA-2000) верхів’я басейну ріки Західний Буг (науково-практична конференція)
12.04.2013 | 
Рідкісні оселища (NATURA-2000) верхів’я басейну ріки Західний Буг у контексті створення екологічної мережі Львівщини: наукові засади їх дослідження та практичні результати інвентаризації яка відбудеться 19-20 КВІТНЯ 2013 pоку в приміщенні ...
Ярмарок вакансій для осіб з інвалідністю 15 серпня 2012 року
26.07.2012 | 
15 серпня 2012 року в приміщенні Львівського міського центру зайнятості за адресою: м. Львів, вул. Княгині Ольги, 122 відбудеться Ярмарок вакансій для осіб з інвалідністю Початок об 11:00 год На ярмарку вакансій Ви зможете: ознайомитися з...
Спільно розважаємось, співаємо й змагаємось
27.04.2012 | 
В школі-інтернаті для осіб з вадами зору 27 квітня відбувалась зустрічі-святкуванні. В актовому залі зібрались незрячі особи зі своїми приятелями-волонтерами і дружній атмосфері провели інтелектуальний конкурс з запитаннями...
Презентація відеосюжету «Стань приятелем»
26.04.2012 | 
26 квітня 2012 р. в рамках підсумкової прес-конференції відбулася презентація соціального фільму, створеного в рамках проекту «Допоможи іншому - СТАНЬ ПРИЯТЕЛЕМ», реалізованого Товариством «Зелений Хрест». Відеосюжет про стосунки в...
Лялька-мотанки з паперових серветок
25.04.2012 | 
На майстерці волонтери Олег та Соломія вчили інших волонтерів робити ляльки-мотанки з паперових серветок. Ця техніка виготовлення ляльок є цікавою тому, що при незначній допомозі волонтерів ляльки зможуть зробити і незрячі...
Екскурсії
27.03.2012 | 
Березень потішив приятелів приходом тепла до нашого міста і спільні зустрічі приятелів стали цікавішими. Вони ходили на екскурсії в чудо-поїзді де їм дуже сподобалося, бо на цій екскурсії всі...
День св. Валентина
29.02.2012 | 
В лютому приятельські пари спільно в приміщені школи інтернату святкували День св. Валентина: веселими конкурсами, вікторинами, даруванням один одному подарунків-сюрпризів… Друзі спільно організували після закінчення свята дискотеку з визначенням...
Різдвяні свята
28.01.2012 | 
В січні місяці учасники проекту «Допоможи іншому – СТАНЬ ПРИЯТЕЛЕМ» (приятелі з школи інтернату та волонтери учні з загально освітніх шкіл) мали спільні прогулянки у святковому центрі міста...
Не героїзм, а буденність.
01.01.2012 | 
Катерина ЛЕНЧИК Ранок. Всі мої відчуття говорять про те, що він вже настав: слух відчуває вранішнє щебетання пташок, обличчя гріє ще не дуже тепле проміння сонця, смак поглинає гірку гарячу каву,...
Поради
01.01.2012 | 
Стань ближче до свого незрячого приятеля З’ясуй, як приятелеві зручніше з тобою ходити - під руку, руку на плече… Спілкуйся легко та звично. Не сприймай приятеля через думку «мені тебе дуже...
Спільна зустріч Нового року
29.12.2011 | 
28 грудня 2011 року  приятелі - діти з вадами зору зі школи-інтернату, з запросили своїх волонтерів з проекту «Допоможи іншому – СТАНЬ ПРИЯТЕЛЕМ»  на своє Новорічне свято. Учні з педагогами...
Підготовка Новорічних свят
14.12.2011 | 
13 грудня 2011 року на традиційній зустрічі волонтерів було складено сценарії  Нового року, спільного для учасників проекту  «Допоможи іншому - СТАНЬ ПРИЯТЕЛЕМ». В рамках проекту Товариства Зелений Хрест буде підготовлено...
Ініціатива волонтерів щодо святкування Нового року
07.12.2011 | 
6 грудня відбулася зустріч зініційована волонтерами проекту «Допоможи іншому – СТАНЬ ПРИЯТЕЛЕМ» Товариства Зелений Хрест, на якій учасники запропонували організувати з своїми приятелями спільне святкування Нового року. На зустрічі було вирішено,...
Вислови (приятель, друг)
01.12.2011 | 
… Не забувай, ти завжди відповідаєш за тих, кого приручив. А. де Сент-Екзюпері Приховуючи істину від друзів, кому та відкриєшся? Козьма Прутков Краща насолода, найвища радість життя - відчувати себе потрібним людям....
Зустріч волонтерів
14.10.2011 | 
13 жовтня в приміщенні школи-інтернату №100 проведено зустріч волонтерів–приятелів для обговорення пропозицій і складання програми  проведення в листопаді Осіннього балу з неповносправними дітьми та молоддю....
Запрошуємо на святкування!
14.10.2011 | 
Запрошуємо! 19 жовтня 2011 р. у конференц-залі Палацу мистецтв святкування з нагоди 160-річниці Львівської школи-інтернату для незрячих осіб, яка є найстарішим в Україні спеціалізованим навчальним закладом і має давню та цікаву...
Тренінг для підготовки волонтерів
10.10.2011 | 
Після кількох ознайомчих зустрічей  6 жовтня 2011 р. проведено перший тренінгів для підготовки волонтерів–приятелів з метою ознайомлення їх із цілями, завданнями і заходами проекту «Стань приятелем» та формування здорової мотивації...
Право на працю
23.09.2011 | 
У Львівському міському центрі зайнятості відбувся День осіб з інвалідністю. В його рамках були проведені семінари для неповносправних осіб з правових та психологічних аспектів працевлаштування, а також семінари для працедавців...
Ярмарок вакансій для осіб з особливими потребами
23.09.2011 | 
22 вересня 2011 року у Львівському міському центрі зайнятості відбувся Ярмарок вакансій для осіб з особливими потребами. Повідомляє відділ інформаційної роботи з працедавцями Львівського міського центру зайнятості. Як зазначив директор Львівського...
У Львові відбувся Ярмарок вакансій для неповносправних
23.09.2011 | 
У Львівському міському центрі зайнятості відбувся Ярмарок вакансій для неповносправних. Про це повідомляє кореспондент Вголосу. За словами директора центру зайнятості Олега Рісного, Ярмарок відбувся у рамках Дня осіб з інвалідністю. Він розповів,...
Цьогоріч Львівський міський центр зайнятості працевлаштував 56 неповносправних
22.09.2011 | 
Цьогоріч Львівський міський центр зайнятості працевлаштував 56 осіб з обмеженими можливостями. Про це повідомив директор Центру зайнятості Олег Рісний під час прес-конференції сьогодні. Він розповів, що від початку року послугами Львівського...
Мета. та заплановані заходи. "Стань приятелем"
05.09.2011 | 
Метою проекту «Стань приятелем», який втілює Товариство «Зелений Хрест», є інтеграція слабозорих і незрячих учнів випускних класів Львівської  школи-інтернату №100, а також дітей і молоді з вродженими порушеннями опорно-рухового апарату,...
Зустріч з батьками неповносправних дітей та молоді
28.08.2011 | 
27.08.2011 - У приміщенні громадської організації МСОК «Дивосил–здоров’я» за адресою вул. Грінченка,4 для ознайомлення із метою, завданнями і заходами проекту Товариства Зелений Хрест «Стань приятелем» проведено зустріч із батьками неповносправних...
Стань приятелем
15.08.2011 | 
У 7 містах України – Львів, Самбір, Дрогобич, Івано-Франківськ, Чернівці, Ужгород і Мукачево  -  стартували  соціальні проекти для втілення впродовж 2011-2012 рр.  голландської  моделі  «приятель»,  яка  передбачає  зниження соціальної ізоляції...
Підготовлено дослідження умов забезпечення легальності походження деревини в Україні
09.06.2011 | 
Підготовлено дослідження умов забезпечення легальності походження деревини в Україні (до розробки практичного керівництва з підтвердження легальності деревини) В рамках реалізації Програми ENPI-FLEG в Україні консультантом Світового банку В.Ф.Сторожуком було підготовлено дослідження...
Ярмарок вакансій для осіб з інвалідністю
09.06.2011 | 
У Львівському центрі зайнятості пройде ярмарок вакансій для осіб з інвалідністю 15 червня 2011 року в приміщенні Львівського міського центру зайнятості (вул.. Кн. Ольги 122) відбудуться заходи спрямовані на покращення зайнятості...
Сільський зелений туризм для осіб з інвалідністю в АР Крим
13.05.2011 | 
Краківський сільськогосподарський університет (Краків, Польща) спільно з Товариством «Зелений хрест» (Львів) в рамках проекту ”Підтримка активізації неповносправних мешканців українських сіл з ціллю покращення якості їх життя через розвиток сільського...
Триває інтенсивне спілкування між експертами IUCN країн програми ENPI FLEG
17.04.2011 | 
Триває інтенсивне спілкування між експертами IUCN країн програми ENPI FLEG в рамках виконання порівняльного дослідження "Економічний та соціальний вплив неефективного, несталого ведення лісововго господарсттва і незаконні рубки. Порівняльний...
Українські експерти взяли участь у конференції Програми ENPI-FLEG в Азербайджані
09.04.2011 | 
Експерти Товариства «Зелений Хрест» Ігор Соловій, Оксана Геник та Мар’яна Мельникович у рамках виконання порівняльного соціально-економічного дослідження в шести країнах Програми ENPI-FLEG (Вірменія, Азербайджан, Грузія, Молдова,...
Львів – Крим: нові виклики для неурядових організацій в питаннях інклюзії дітей з неповносправністю
04.02.2011 | 
Львів – Крим: нові виклики для неурядових організацій в питаннях інклюзії дітей з неповносправністю Товариство «Зелений Хрест» спільно з Всеукраїнським фондом «Крок за кроком» розпочали проект...
Семінар «Сільський-зелений туризм для осіб з інвалідністю»
01.02.2011 | 
Семінар «Сільський-зелений туризм для осіб з інвалідністю» в рамках проекту «Село для всіх» фінансованого Фондом Скан передбачатиме 2 тематичні блоки: Організація сільського зеленого туризму Вступ. Основні визначення. Ресурси: – Природні,...
Міжнародна науково-практична конференція 2-3 грудня 2010 року, м. Львів
10.11.2010 | 
Міжнародна науково-практична конференція 2-3 грудня 2010 року, м. Львів. Запрошуємо Вас взяти участь у міжнародній науково-практичній конференції "Еколого-економічні та соціальні проблеми неефективних і...
Шляхи налагодження співпраці влади, бізнесу та громадськості у веденні сталого лісового господарства на місцевому рівні
10.09.2010 | 
22 вересня 2010 року Товариство «Зелений Хрест» у м. Старий Самбір в приміщенні Старосамбірської районної ради проводить круглий стіл „Шляхи налагодження співпраці влади, бізнесу та громадськості у веденні сталого лісового...
1 липня 2010 р. — відбувся «Ярмарок вакансій для осіб з особливими потребами» в якому прийняло участь 8 працедавців
02.07.2010 | 
1 липня 2010 р. - Товариство «Зелений Хрест» спільно з Львівським обласним молодіжним центром праці організувало «Ярмарок вакансій для осіб з особливими потребами» в рамках проекту: «Кожен має право на...
Ярмарок вакансій для осіб з особливими потребами
22.06.2010 | 
1 липня 2010 р. - Товариство «Зелений Хрест» спільно з Львівським обласним молодіжним центром праці організовує «Ярмарок вакансій для осіб з особливими потребами» в рамках проекту: «Кожен має право на...
Екологічна акція. Прибирання відпочинкової зони Брюховицького лісу
16.06.2010 | 
19.06.2010 з 10:00 Товариство «Зелений хрест» разом з Львівським оффроуд клубом - LVIV 4x4 проводитиме очищення відпочинкової зони Брюховицького лісу. Зустріч біля повороту з Замарстинівської на Збиранку....
Раціоналізація процедур легального доступу місцевого населення та малого бізнесу до лісових ресурсів
31.05.2010 | 
Науково-практичний семінар "Раціоналізація процедур легального доступу місцевого населення та малого бізнесу до лісових ресурсів" Товариство «Зелений Хрест» запрошує представників державних і неурядових організацій та підприємницьких структур, які зацікавлені у вдосконаленні чинних...
3 червня 2010 року о 10 год: «Ярмарка вакансій для осіб з особливими потребами»
10.05.2010 | 
Товариство «Зелений Хрест» спільно з Львівським міським центром зайнятості організовує «Ярмарку вакансій для осіб з особливими потребами». Захід відбудеться в рамках проекту: «Кожен має право на працю: Партнерства задля покращення...
Тренінг для роботодавців
05.05.2010 | 
19 травня 2010 року о 10 год в рамках проекту: „Кожен має право на працю: Партнерства задля покращення можливостей для зайнятості молоді з особливими потребами”, за фінансової підтримки Фонду Східна...
Громадські слухання, засідання.
30.04.2010 | 
1 червня 2010 р. – засідання сільської ради у Сороках – Львівських – громадські слухання. 3 червня 2010 р. – засідання районної ради у Пустомитах – громадські слухання. 7 червня 2010 р....
Науково-практичний семінар «Актуальні проблеми у сфері легального доступу до деревени »
23.04.2010 | 
Науково-практичний семінар «Актуальні проблеми у сфері легального доступу місцевого населення та малого бізнесу до деревени та інших лісових ресурсів» (м. Львів) Науково-практичний семінар «Актуальні проблеми у сфері легального доступу місцевого населення...
«Лідерство, створення команди і внутрішня комунікація в організації»
04.03.2010 | 
3-4 березня 2010 року о 10 год Товариство «Зелений Хрест» провело ще один двохденний тренінг на тему: «Лідерство, створення команди і внутрішня комунікація в організації». Тренінг був спрямований на осіб, що...
«Психологічні аспекти працевлаштування осіб з інвалідністю»
02.03.2010 | 
2 березня 2010 року о 11 год. у приміщенні Львівського міського центру зайнятості Товариством «Зелений Хрест» було організовано тренінг на тему: «Психологічні аспекти працевлаштування осіб з інвалідністю». Це був одноденний тренінг,...
«Управління проектами»
25.02.2010 | 
25 – 26 лютого 2010 року о 10 год Товариство «Зелений Хрест» приміщенні Львівського міського центру зайнятості організувало двохденний тренінг для представників громадських організацій на тему : «Управління проектами». Тренінг мав...
1 січня 2010 р. вдруге розпочався піврічний проект в Лвівському товаристві «Зелений Хрест».
01.01.2010 | 
Так як і попереднього разу, нас туди висилає «Polski związek niewidomych”. Метою даного проекту є продовження видів діяльності першого проекту, а також співпраця між польським і українським товариством сліпих. В рамках даного...
«Ярмарки вакансій» 27 жовтня, 1 грудня
22.10.2009 | 
Шановна молодь! В рамках проекту: „Кожен має право на працю: партнерство задля покращення можливостей для зайнятості молоді з особливими потребами”, Товариство «Зелений Хрест» організовує «Ярмарки вакансій» спільно із Львівським обласним...
Науково-практичний семінар «Основні причини знеліснення та деградації лісів в Україні» (м. Косів)
10.10.2009 | 
20 -22 вересня 2009 року в м. Косів проведено науково-практичний семінар «Основні причини знеліснення та деградації лісів в Україні» за підтримки: Глобальної лісової коаліції, Міністерства закордонних справ Фінляндії, Міністерства закордонних...
Перші дні тренінгу „Профорієнтація молоді з інвалідністю”
15.09.2009 | 
17 - 18 вересня 2009р. в рамках проекту „Кожен має право на працю: партнерства задля покращення можливостей для зайнятості молоді з особливими потребами” — відбулися перші дні...
Координаційна рада та одноденний семінар-тренінг
20.08.2009 | 
27 серпня 2009 року о 11 год відбулась Координаційна рада та одноденний (чотиригодинний) семінар-тренінг для членів Координаційної ради на тему: „Шляхи налагодження громадянського (соціального) партнерства заради покращення можливостей працевлаштування вразливих...
Круглий стіл з роботодавцями у Львівському міському центрі зайнятості
01.08.2009 | 
31 липня 2009 року о 10 год був проведений Круглий стіл з роботодавцями у Львівському міському центрі зайнятості, вул. Княгині Ольги, 122. Учасники даного заходу виступили на такі теми: „Профорієнтація...
Тренінг „Профорієнтація молоді з інвалідністю”
27.06.2009 | 
Товариство „Зелений хрест” в рамках проекту „Кожен має право на працю: партнерство задля покращення можливостей для зайнятості молоді з особливими потребами”, організувало тренінг „Профорієнтація молоді з інвалідністю”, який відбувся у...
ЧЕРЕЗ ВІДСУТНІСТЬ ФІНАНСУВАННЯ ПЕРЕНОСЯТЬСЯ Сплави по Дністру (Галич - Заліщики)
01.06.2009 | 
В рамках проекту «Світ навколо тебе» за підтримки ВБФ «Крона» заплановано проведення сплавів по Дністру (Галич - Заліщики). Відчути на практиці принади активного відпочинку під час двох тижневих сплавів по Дністру...
© 2005-2023, Товариство "Зелений хрест"