Ukrainian (UA)Russian (CIS)English (United Kingdom)Polish (Poland)Čeština (Česká republika)Latvian
Товариство "Зелений хрест"
gcs-logo

Розробка стратегій сталого розвитку міст Городка та Яворова Львівської області

( 2003-2004, Канадський Фонд Співробітництва )

Фінансування
Канадський Фонд Співробітництва

Період проведення
2003

Місце проведення
м. Львів, м. Яворів, м. Городок

Мета проекту
Налагодження співпраці між владою та громадою для реалізації на місцевому рівні концепції сталого розвитку для 2 невеликих міст Західної України – Городка та Яворова та опрацювання документу Стратегії сталого розвитку на 10-15 років.

Цільова група
Пропонований проект орієнтував свою діяльність на наступні цільові групи:
· громади двох малих містечок суміжних із Польщею регіонів України, для яких, і з участю яких розроблятимуться міські стратегії сталого розвитку;
· ради депутатів та виконавчі комітети цих містечок, які отримають знання та здобудуть навики стратегічного планування на основі принципів сталого розвитку;
· група спеціалістів з різних галузей місцевого управління та міського господарювання, які шляхом практичної роботи розвинуть свою кваліфікацію і сформують скоординовану базову групу для поширення досвіду стратегічного планування на засадах сталого розвитку на регіональний та загальнонаціональний рівень.

Загальна кількість мешканців міст Городка та Яворова які прямо, чи опосередковано отримають користь від реалізації проекту складає 35 тисяч. Кількість учасників семінарів та громадських слухань до 200 осіб.

Опис
До виконання проекту були залучені консультанти з України, які пройшли стажування в громадах Польщі і які допомогли кожній громаді створити свій план сталого розвитку на найближче майбутнє і таким чином не тільки виконати певну канцелярську роботу, але й згуртувати громаду на виконання тих завдань, які сама громада для себе намітила.
На початок планувалося оповістити громади про початок реалізації проекту та зібрати міських голів та консультантів на ознайомчий семінар з роз’ясненням мети, завдань та планованих результатів проекту.
Наступним кроком було проведення в кожному місті дводенних семінарів для роз’яснення необхідності залучення громади до процесу стратегічного планування та ефективних методик роботи із громадою.

Наступним етапом була розробка стратегій місцевого сталого розвитку. Даний етап складався з наступних заходів:
· Проведення по одному тренінгу в 2 громадах по творенню бачення майбутнього громади та двох семінарів по формуванню стратегій та SWOT аналізу .
· Створення громадського комітету по розробці плану сталого розвитку громади на 5-15 років.
· обота громадських комітетів по розробці стратегій сталого розвитку.
· Проведення громадських слухань по розробленому плану сталого розвитку громади.
· Прийняття стратегій сталого розвитку на засіданнях сесій органів місцевого самоврядування.

Протягом усього цього процесу українські експерти співпрацювали із мерами міст, громадськими комітетами, громадами з метою здобуття ними досвіду для подальшої роботи після завершення проекту.

Група українських спеціалістів була сформована таким чином, щоб охопити увесь комплекс життєдіяльності місцевої громади та питань, якими займаються місцеві органи самоврядування. В ході роботи із громадами сформувалася команда людей, кваліфікації яких взаємодоповнюють одна одну. Така команда є мобільною, ефективною та стійкою для подальшої роботи. Кожен член команди, працюючи з “своєю” громадою, приносить інший досвід. В сумі група українських експертів досягає синергетичного ефекту якості своєї роботи і зростання кваліфікації кожного члена групи. У цьому вбачалась особливість методики, що пропонувалася у проекті.

Отриманий досвід було поширено для інших громад України через публікації в пресі і інформування в інших мас-медіа.

Публікація розроблених, обговорених та затверджених місцевих стратегій сталого розвитку була використана для поширення здобутого проектом досвіду для інших громад України.

Poprawiony: środa, 11 sierpnia 2010 07:14
 
© 2005-2024, Товариство "Зелений хрест"