Ukrainian (UA)Russian (CIS)English (United Kingdom)Polish (Poland)Čeština (Česká republika)Latvian
Товариство "Зелений хрест"
gcs-logo

Агенція з працевлаштування неповносправних осіб

Projekta mērķis ir veicināt invalīdu nodarbinātību, organizējot Ukrainā pirmoreiz ar privātāsbezpeļņas nodarbinātības aģentūru Ļvovā - biedrība"Zaļais krusts".

Розвиток громадянського суспільства

Міжнародний фонд «Відродження» Міжобласний благодійний фонд «Фонд розвитку Карпатського Єврорегіону»

Партнером проекту є Львівський міський центр зайнятості

В рамках проекту будуть проведені наступні заходи:

  • Підготовка неповносправних осіб до ефективного пошуку роботи через навчальні триденні семінари, надання юридичних консультацій та психологічних консультацій.
  • Проведення 3 навчальних одноденних семінарів для підприємців з юридичних та психологічних аспектів працевлаштування осіб з інвалідністю.
  • Індивідуальні консультації юриста та психолога
  • Організація індивідуальних зустрічей працедавця та кандидата на роботу в супроводі працівників агенції з працевлаштування.
  • Підготовка супроводжуючих для неповносправних безробітних для супроводу під час індивідуальних зустрічей з працедавцями і перших днів на роботі, та надання послуг супроводу.
  • Підготовка, друк та поширення інформаційних буклетів про установи, які сприяють працевлаштуванню неповносправних осіб у Львові
  • Підготовка друк та поширення інформаційних буклетів для підприємців про установи, які сприяють пошуку неповносправних працівників

Створення Агенції з працевлаштування неповносправних осіб стало можливим завдяки проекту «Розвиток громадянського суспільства», який впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії протягом 2009-2012рр, а також фінансовій підтримці Антикризової програми Міжнародного фонду «Відродження» через Міжобласний благодійний фонд «Фонд розвитку Карпатського Єврорегіону».

Контакти

Товариство “Зелений Хрест”

пр. Чорновола,4/1 м.Львів, 79058, Україна

Тел\факс (032) 244-56-07 E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Веб сторінка www.gcs.org.ua

Контактні особи

Олександр Волошинський – голова товариства

Марія Дурда – асистент проекту

FLV Подаруй надію. (ЛТБ 12 канал) (26.02.2011) (88.71 МB FLV)

MP4 Вечірні Новини (канал ІНТЕР) Во Львове создано бюро по трудоустройству для инвалидов(10.02.2011) (9.1 МB MP4)

MP4 Ранкові Новини (канал ІНТЕР) Во Львове открылось агентство по трудоустройству инвалидов (10.02.2011) (6.3 МB MP4)

FLV Новини (канал СТБ) про проект Агенція з працевлаштування неповносправних осіб (03.02.2011)(19.2 МB FLV)


Інтерв’ю на польському радіо про проект Агенція з працевлаштування неповносправних осіб (28.01.2011). [завантажити(4.17 МB mp3)]
Інтерв’ю (12 канал, Львівське телебачення. Лише аудіо) про проект Агенція з працевлаштування неповносправних осіб (25.01.2011). [завантажити(8.08 МB mp3)]

FLV Інтерв’ю (Львівське телебачення) про проект Агенція з працевлаштування неповносправних осіб (21.01.2011)(9.04 МB FLV)

Проведення триденних тренінгів, які сприяють працевлаштуванню неповносправних осіб.

Тренінги проводяться в приміщеннях Обласного центру соціально-трудової професійної та медичної реабілітації інвалідів, Львівського міського центру зайнятості – «Будинок праці», Педагогічного коледжу Львівського національного університету ім І.Франка, Львівського державного медичного коледжу ім. Андрея Крупинського.

Тренінг проводять Малинович Лариса Михайлівна і Софій Олександр Зеновійович.

Тренінг «Техніка співбесіди, телефонні дзвінки»

Учасники ознайомлюються із індивідуальними особливостями кожного, зокрема, сформовують команду осіб, які прагнуть працевлаштуватися за фахом і обмінюються цінним практичним досвідом фахівців різного профілю. Неповносправні особи ознайомились із технікою пошуку джерел вакансій, проведенням пробних телефонних дзвінків, проходження співбесіди. Учасники семінару напрацювують певні правила, яких необхідно дотримуватися при контактах із потенційними працедавцями.

Тренінг «Самопрезентація»

В проведеному тренінгу учасники ознайомлюються із базовими поняттями «самопрезентації», сформульовують практичні уміння і навички демонстрування професійної компетенції та особистісних якостей, необхідних при першому знайомству з потенційним працедавцем.

Основні та другорядні якості представників окремих професій, їх систематичне формування та розвиток.

В процесі проходження тренінгу являється спланована зустріч із працюючим інвалідом, представником однієї із обраних професій, який поділився власним досвідом уникнення перешкод у вигляді проблемних запитань, які зазвичай виникають під час самопрезентації.

Засвоєння первинні уміння і навички правильного мовлення: регулювання темпу і ритму мовлення, інтонування, вживання логічних наголосів, пауз, модуляції голосу. Вивчення ряд правил, що стосуються правильної постави, манери спілкування, жестикуляції, міміки та інших моментів, які складають перше враження про співрозмовника. Ознайомлення із енергетикою кольору та впливу стилю одягу на особистість.

Тренінг «Складання резюме»

Завершальний етап тренінгу сформовує в учасників практичне вміння упорядкування резюме - динамічного документа, який використовується при пошуку роботи. Учасники отримують чіткі вказівки щодо складання резюме, правильності подачі необхідної інформації та її розташування в документі. Паралельно подаються практичні навики схеми формування рекомендаційних листів та інших допоміжних документів, які формують уявлення про потенційного працівника, як кваліфікованого фахівця. Напрацьовано досвід проходження стажування у випадку відсутності досвіду роботи в учасників тренінгу за основним фахом

Неповносправні особи, які прагнуть працювати, отримують правильну мотивацію, вдосконалюють свої теоретичні знання, отримують нові практичні уміння і навики самореалізації, дізнаються шляхи адаптації у новому колективі, засвоюють правила складання резюме, рекомендаційних листів та форми самопредставлення потенційному роботодавцю.

Група №1

Група №2

Група №3

Група №4

Група №5

В Україні в системі державної служби зайнятості вже існує посада спеціаліста з працевлаштування, на якого покладені функції обслуговування осіб з інвалідністю, а в багатьох країнах Європи та в сполучених штатах Америки таку допомогу по працевлаштуванню здійснюють громадські організації, де існує посада тренера праці, який забезпечує підготовку неповносправної особи, пошук робочого місця, навчання на робочому місці та сприяє утриманню на цій роботі.

Життєва практика показує, що часто без належної підтримки неповносправні особи, які мають робоче місце, до півроку - року часу змушені йти з роботи, не в змозі самостійно втриматись на цьому робочому місці і вирішувати певні професійні чи комунікативні труднощі, які виникають на роботі.

Ми, використовуючи досвід, здобутий у 2008 р. у наших партнерів із Вроцлава /Польща/, поставили перед собою завдання – підготувати осіб, які б могли виконувати функцію супроводжуючого у широкому розумінні цього слова, не стільки для допомоги при переміщенні в просторі осіб з сенсорними чи фізичними вадами, а для того, щоб бути «провідником», наставником, консультантом, старшим другом, тренером праці для неповносправних осіб, які хочуть і можуть працювати, - у процесі пошуку роботи, безпосередньо при працевлаштуванні і в процесі праці, щоб втриматись на даному робочому місці і ефективно виконувати свої професійні завдання.

Матеріал нашого семінару охоплював такі основні три блоки інформації:

І. – Неповносправність: поняття, види, специфіка.
Особливості спілкування з інвалідами різних нозологій. Неповносправні в контексті можливостей працевлаштування. Визначення можливостей та обмежень осіб з особливими потребами. Підвищення професійної активності осіб з інвалідністю. Форми професійної та трудової реабілітації неповносправних осіб. Трудове законодавство України. Ситуація неповносправних на ринку праці.

ІІ. – Ідея, завдання і форми працевлаштування неповносправних осіб. Працевлаштування із супроводом. Модель Job Coaching: пошук роботи – навчання на робочому місці – довготривала підтримка. Працевлаштування із супроводом як ефективна форма підтримки неповносправних осіб в активізації професійної діяльності.

ІІІ. – Сфера обов’язків тренера праці із супроводом:

  • оцінка компетентності кандидата на працевлаштування,
  • оцінка робочого місця,
  • навчання на робочому місці,
  • робота з працедавцем.

Методи підтримки в утриманні роботи неповносправною особою. Профіль компетентності тренера праці із супроводом.

Учасникам семінару матеріал подавався різними методами: як міні-лекції, як комп’ютерна презентація, у формі диспутів і дискусій, через рольові ігри, шляхом індивідуальної, групової і фронтальної роботи, через спілкування з неповносправними особами.

Для того, щоб учасники краще засвоювали матеріал і входили в роль тренерів, долаючи суспільні стереотипи щодо неповносправних осіб, на кожне заняття ми запрошували осіб з інвалідністю різних нозологій (вроджена і набута, з вадами слуху чи зору, з фізичними вадами і проблемою у самостійному переміщенні та ін.), осіб з особливими потребами різного віку, статі та життєвого досвіду (таких, які вчаться у ВНЗ, які вже працюють, які шукають роботу, які втратили роботу з тих чи інших причин).

Часто, перш ніж подати матеріал, ми пропонували учасникам у дискусії і обговореннях шукати правильну відповідь на поставлене питання чи доходити спільної думки, долаючи часто протилежні позиції.

Прямуючи у досягненні поставлених завдань, ми не тільки подавали для засвоєння новий матеріал, але працювали над створенням робочої атмосфери, в якій люди починають довіряти один одному, підтримувати, радити, де формуються задатки команди.

Слід відзначити, що ми задоволені досягнутим, але відведеного на семінар часу було недостатньо, щоб:

  • дати учасникам семінару цілісну картину щодо специфіки працевлаштування інвалідів в Україні, моделі працевлаштування із супроводом та ролі тренера праці,
  • сформувати злагоджену команду, готову ставити спільні цілі і формувати план дій,
  • налагодити тісні контакти з неповносправними особами, які шукають роботу (відбулась лише стадія взаємного знайомства),
  • учасники здобули досвід пошуку відповідного місця праці і налагодження контактів з працедавцями.

Для того, щоб Агенція із працевлаштування неповносправних осіб, започаткована Товариством Зелений Хрест, могла реально запустити в Україні, зокрема у Львові, програму працевлаштування неповносправних осіб із супроводом на основі моделі Job Coaching, яка успішно реалізується в багатьох європейських країнах, необхідно:

  • здійснити діагноз середовища неповносправних осіб у Львові з точки зору їх професійної активізації
    На жаль, служба зайнятості має на обліку лише незначну частину осіб з інвалідністю, які хотіли б і можуть працювати, значно більше їх при громадських організаціях, які надають різноманітні соціальні послуги, оскільки не всі інваліди мають Індивідуальну програму реабілітації, дехто має записи у довідці МСЕК, які не сприяють пошуку роботи, декого стримують члени родини, які під впливом суспільних стереотипів не вірять у можливість працевлаштування, та ін.

  • здійснити аналіз ресурсів і місцевого ринку праці з точки зору працевлаштування із супроводом
    Досвід показує, що навіть здорові молоді люди, які закінчують навчальні заклади, з труднощами знаходять відповідну роботи, оскільки в них відсутні практичні навички, або їхня спеціалізація не відповідає потребам сучасного ринку праці.

  • продумати реальні механізми подальшого навчання супроводжуючих і формування необхідних навичок тренерів праці, а також оплати їх праці в процесах працевлаштування неповносправних осіб із супроводом.
    Слід готувати правове, економічне, суспільне та культурне середовище, в якому задеклароване в Конституції України та інших законодавчих документах право на працю та відпочинок може бути реалізоване кожним громадянином, незалежно від наявності чи відсутності інвалідності.

Проблематика працевлаштування завжди була різноплановою і непростою, адже передбачає:

  • реальну оцінку можливостей потенційного працівника,
  • пошук відповідного місця праці - з врахуванням перспектив, заробітку та відповідного морального задоволення, яке підтримує мотивацію до праці та її результативність,
  • здатність до розвитку та засвоєння нових знань і навичок, необхідних на конкретному місці праці,
  • здатність влитися в колектив і стати частинкою злагодженої команди
    — беруться до уваги організаторські та комунікативні здібності, лідерські задатки, неконфліктність, старанність, обов’язковість та інші властивості і якості особистості. Усі ці завдання під силу хорошому творчому тандему «неповносправна особа – тренер праці - працедавець».

Перелік осіб, які пройшли курс навчання на посаду «тренер праці» (супроводжуюча особа):Дарія Левко, Руслана Кашемірова, Олеся Процайло, Лілія Меньок, Іван Ільницький, Зоряна Рижак, Мирослава Рижак, Ольга Петренко, Ольга Кеник, Алла Неурова, Оксана Сидор, Хрістос Зінь, Уляна Рімджус, Мар’яна Капустинська, Галина Бондар, Марія Кардаш, Людмила Сіра, Ярина Андрушко, Юрій Дільний, Галина Павлисько, Вероніка Сударікова, Мар’яна Талайло, Ганна Афанасьєва, Оксана Олійник, Тетяна Костирко.

Вручення сертифікатів учасникам які пройшли курс навчання на посаду «тренер праці» (супроводжуюча особа)

Ярмарок вакансій для осіб з інвалідністю 15 червня 2011 року

Ярмарок вакансій для осіб з інвалідністю 22 вересня 2011 року

Відео з пресконференції у Львівському міському центрі зайнятості

Poprawiony: środa, 15 sierpnia 2012 16:12
 
© 2005-2024, Товариство "Зелений хрест"