Ukrainian (UA)Russian (CIS)English (United Kingdom)Polish (Poland)Čeština (Česká republika)Latvian
Товариство "Зелений хрест"
gcs-logo

Проект «Стань ПРИЯТЕЛЕМ»

У 7 містах України – Львів, Самбір, Дрогобич, Івано-Франківськ, Чернівці, Ужгород і Мукачево - стартували соціальні проекти для втілення у 2011-2012 рр. голландської моделі «приятель», яка передбачає зниження соціальної ізоляції осіб вразливих верст населення, їх соціальну підтримку через формування пар приятелів на основі спільності інтересів та спільного проведення вільного часу.

У місті Львові проекти приятелів здійснюють Товариство «Зелений Хрест» - для дітей та молоді з вадами зору чи порушеннями опорно-рухового апарату, а також Львівська освітня фундація спільно із Спільнотою «Віра і Світло» - для молодих осіб із затримкою психічного розвитку.

Метою проекту, який втілює Товариство Зелений Хрест, є інтеграція дітей та молоді з порушеннями опорно-рухової системи та слабозорих і незрячих зі школи-інтернату у суспільство шляхом налагодження приятельських стосунків з волонтерами.

I. Заходи підготовчого етапу

 1. Відібрати дві групи учасників:
  1 група – бенефіціари, 15 дітей і молоді з вадами зору та 10 дітей і молоді з порушеннями опорно-рухового апарату,
  2 група складатиметься з 25 волонтерів – друзів Товариства «Зелений хрест».

 2. Проведення початкової та заключної зустрічі із батьками неповносправних дітей та молоді у приміщеннях школи-інтернату для сліпих та в громадській організації «Дивосил –здоров’я» для ознайомлення із метою, завданнями і заходами проекту та перевагами участі їхніх дітей у проекті.

 3. Проведення 5-ти тренінгів для підготовки групи волонтерів–приятелів: для формування здорової мотивації, ознайомлення із цільовою групою, розвитку навичок спілкування із дітьми та молоддю з особливими потребами.

 4. Формування пар учасників (на основі спільності інтересів та особистісної сумісності).

ІІ. Основні заходи проекту, спрямовані на процес взаємозближення і утворення взаємозв’язків.

 1. Спільне проведення часу у парах не менше як 2 рази в місяць. Заняття улюбленими справами: прогулянки містом, в парку, в кафе, спільний перегляд фільмів чи спортивних передач, читання книжок, музикування, складання віршів та інше. Можливе спілкування бенефіціара в колі знайомих волонтера-приятеля.

 2. Організація 3-х групових екскурсій по місту Львову. Відвідування музеїв, екскурсійний трамвай «Чудо-тур» дозволять більше згуртувати групу та розширити світогляд учасників.

 3. Проведення 4-ох квартальних інтеграційних зустрічей для обговорення і представлення досвіду, набутого під час особистого спілкування в парах приятелів; для проведення розваг, конкурсів, відзначення святкових дат учасників, дарування подарунків.

 4. Регулярні зустрічі (щомісяця або раз на 6 тижнів) волонтерів–приятелів для обговорення здобутків і проблем, для здійснення супервізії, для подальшого планування та впровадження ефективної роботи з дітьми та молоддю в парах приятелів.

Візьми участь у проекті ”Стань приятелем”,

мета якого соціальна підтримка вихованців
із вадами зору з львівської школи-інтернату №100
та дітей і молоді з порушеннями опорно-рухового апарату з міської громадської організації “ДИВОСИЛ-ЗДОРОВЯ”
через формування приятельських пар,
сприяння розбудові волонтерського руху.


Простягни руку допомоги!

Запрошуємо молодь,
учнів старших класів та студентів
зголоситись до керівників проекту
за тел. 097 463 93 43 або
050 603 05 56 Соломія,
офіс 244 56 07

Last Updated on Friday, 25 May 2012 12:18
 
© 2005-2023, Товариство "Зелений хрест"