Ukrainian (UA)Russian (CIS)English (United Kingdom)Polish (Poland)Čeština (Česká republika)Latvian
Товариство "Зелений хрест"
gcs-logo

Палітра можливостей

В січні 2009 року до Львова прибула польська волонтерка Анна Бернацка. Від початку прибуття її робота скерована на театральну діяльність. Театр, з яким співпрацює наша волонтерка, знаходиться на Погулянці, в Центрі творчості дітей та юнацтва Галичини. Заняття в театрі відбувалися з понеділка по четвер, від 17 до 21 години, а також в неділю від 12 до 17 години. При проведенні занять проводились фізичні вправи, заняття з історії театру, а під час приготувань нового спектаклю — проби і розмови на театральну тематику. Спочатку робота волонтерки в Українському Драматичному Театрі Ми мала полягати у допомозі при реалізації спектаклю на основі драми Славоміра Мрожка „На відкритому морі”. Спектакль був підготовлений на польській мові, і наша волонтерка мала допомагати акторам з правильною вимовою слів.

( 01 листопада 2008 - 30 грудня 2009, програма "Молодь в дії" )
Так як Анна Бернацка співпрацює з багатьма театрами в Польщі, то у лютому організувала на сцені „Театру Ми” презентацію спектаклю «Тут нас ще не було», який був реалізований кілька років тому спільно з театром з Польщі. Мелодрама в її виконанні була дуже тепло прийнята львівською публікою.

Від травня Анна Бернацка розпочала проведення занять Євроклубу в Сокільницькій загальноосвітній школі I-III ступенів. Мета занять: закріплення знань учнівської молоді про культуру країн, що належать до ЄС.

В той самий час Анна Бернацка реалізувала спільно з Театром Бочним з Любліна спектакль на основі прози Марти Джідо «Молюск» під назвою «M». Цей спектакль завдяки співпраці з „Театром Ми” був запрезентований 7 травня 2009 року у м. Львові на Загальноукраїнському міжнародному фестивалі дитячих і молодіжних театральних колективів. Та будучи поряд із спектаклями з Білорусі, України і Польщі, здобув головну нагороду – Гран Прі фестивалю.

Також, протягом травня тривало приготування до прем’єри спектаклю «На відкритому морі», який запланований був на 6 червня. Робота набирала темпу, а актори щораз краще давали собі раду з польською мовою. За два тижні перед прем’єрою один з акторів був «знятий» з ролі. Режисер дізнався, що є одна особа, яка може замінити «знятого» актора — це наша волонтерка. І ось, Анна Бернацка після днів проб і приготувань грала роль Грубого в прем’єрі спектаклю.

Так як був вже червень, закінчився весь шкільний рік, а що за ним йде — заняття в Євроклубі. Прийшов час на впровадження запланованих і підготовлених впродовж кількох місяців досліджень доступності об’єктів загального користування до потреб неповносправних осіб. В межах досліджень був проведений моніторинг доступності головної екскурсійної траси, що простягалася центром міста з оглядом найважливіших будинків сакральної архітектури, які знаходяться в межах центру. Результати досліджень були передані у Львівську асоціацію розвитку туризму, який на їх основі створить карту доступних місць і об’єктів для неповносправних.

„Театр Ми” кілька років співпрацює з Театром Міміки і Жестів Львівського Обласного Центру Культури і Вільного Часу Українського Товариства Глухих. Обидва театри в червні спільно реалізували спектакль: «Блаженний Олелько і король Данило», при реалізації якого наша волонтерка також допомагала.

Розпочалися канікули, але не в театрі, позаяк на початку серпня був запланований виїзд театру закордон на IV Канікулярний фестиваль дитячих театральних колективів у Влоцлавку. Тому, потрібно було доопрацювати спектакль «На відкритому морі». Проби і заняття тривали впродовж липня. А 2 серпня група виїхала до Польщі. Під час шести днів фестивалю глядачі театру могли послухати і переглянути досягнення своїх колег з Литви, Білорусі, Польщі, а також з України. „Театр Ми” запрезентував на даному фестивалі два спектаклі: «На відкритому морі», а також «Червону Шапочку», за яку їм дісталась головна нагорода фестивалю. Додатково наша волонтерка здобула індивідуальну нагороду за роль Грубого в спектаклі «На відкритому морі».

В процесі свого перебування у Львові Анна Бернацка налагодила співпрацю з галереєю «Дзига», і завдяки цьому було організовано «День актуального мистецтва». А 29 серпня, на території колишньої фабрики повидла, Анна Бернацка запрезентувала своє індивідуальне творіння «Магазини», яке було реакцією на оточуючу дійсність.

Одночасно закінчилась перерва в театрі і розпочалась робота над новим спектаклем, а також проби до наступної презентації спектаклю «На відкритому морі», яка є запланована на 26 вересня в приміщенні Театру Міміки і Жестів Львівського Обласного Центру Культури і Вільного Часу Українського Товариства Глухих.


 

Last Updated on Wednesday, 25 May 2016 04:42
 
© 2005-2023, Товариство "Зелений хрест"